dergi-banner5

100. Yıl Gururumuz

1923, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşu ve tarihimizin sayfalarına kazınmış büyük bir devrimdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan reform hareketi, sadece siyasi alanda değil, aynı zamanda sanat, mimari, endüstri gibi her alanda da derin izler bıraktı. Bu dönüşüm, ülkemizin üretken ve ilerleyen bir güç olma yolunu açtı ve NG ailemizin her zaman yol haritası oldu.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, “Gölgeniz üzerimizde. Sevginiz yüreğimizde. Biz buradayız.” Mottosu ile Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdik. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koymanın ve onun huzurunda saygı duruşunda bulunmanın gururunu çalışma arkadaşlarımla birlikte en derin duygularım ile yaşadım.

Böylesine önemli bir yılda, bir kez daha sporcularımızın yanında olmaktan ise ayrı bir gurur duyuyorum. Türkiye Futbol Federasyonu, NG Kütahya Seramik ile yaptığı 2026-2027 sezonun sonuna kadar sürecek anlaşma ile tarihinde ilk kez Trendyol Süper Lig, Trendyol 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig, Ziraat Türkiye Kupası, Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi hakem formalarına sponsorluk aldı.

Türk markalarının dünya çapında varlık gösterebileceğine olan inancımız hiç sarsılmadı. Öyle ki bu sene uluslararası fuarlarda yine boy gösterdik. Dünyanın en büyük seramik fuarı Cersaie’de, NG Kütahya Seramik markamızın en iddialı ürünlerini sergiledik.
Sektörün önde gelen markalarını bir araya getiren Unicera İstanbul’da, Türkiye’de ilk kez ürettiğimiz dünyanın en büyük ebatlı seramik koleksiyonu olan NG Stone’un lansmanını gerçekleştirdik.
Kütahya Porselen markamızın yeni nesil ürünleri; Host Milano, Hostech by Tusid ve Zuchex fuarlarında pek çok ziyaretçi tarafından ilgi gördüğünde, bir kez daha anladım ki, biz işimizi en iyi şekilde ve tutkuyla yapıyoruz.

Ödüllerle taçlandırdığımız bu yılı geride bırakırken, olağanüstü bir ödül törenine katıldım. Türkiye İtibar Akademisi’nin Ekonomiye Fayda Endeksi araştırmasında NG Kütahya Seramik 4. Kütahya Porselen ise 3. kez Elmas Markası seçildi. Ayrıca, her iki firmamız da Kadın Marka Tercih Endeksi’nde birinci sırada yer alarak ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Büyük NG ailesinin bir parçası olarak tüm ödülleri çalışma arkadaşlarım ve ailem adına teslim aldım.

NG Hotels olarak yine çok güzel başarılara imza attık. NG Afyon, Afyon’un tarihi dokusunu lüks ve konforla birleştiren yapısıyla Türkiye’nin En İyi Termal Oteli ödülünü 13. QM-Quality Management Awards’ta kazandı. NG Sapanca ve NG Enjoy otellerimiz, Green Check Altın Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Ayrıca, turizmde sürdürülebilirlik ve çevreci adımlarıyla öne çıkan NG Phaselis Bay LifeStyle Resort, “Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi”ni alarak bu alandaki başarılarını bir kez daha kanıtladı.

Yeni yılın gelmesiyle birlikte içimde umut dolu bir heyecan var. Kalbim, barışın ve sevginin daha fazla hissedildiği bir dünya için atıyor. Herkesin sağlıkla, mutlulukla ve huzurla dolu günler geçirmesini içtenlikle diliyorum.

Yeni yılın, hayallerimizi gerçekleştireceğimiz, birbirimize daha yakın olduğumuz bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla
Gülden GÜRAL
Gülden Güral