22. Afyonkarahisar Caz Festivali

Afyonkarahisar Caz Festivali, 22. yılında yurt içinden ve yurt dışından önemli caz sanatçılarını ağırladı. NG Afyon ev sahipliğindeki festival, Roman Palisa Trio ve Three Faces kapanış konserleri ile son buldu.

2021 yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü’ne layık görünen Afyonkarahisar Klasik Müzik ve Caz Derneği’nin öncülüğünde gerçekleştirilen Afyonkarahisar Caz Festivali, bu yıl 22. kez gerçekleşti. Genel Sanat Yönetmenliği’ni Hüseyin Başkadem’in üstlendiği Afyonkarahisar Caz Festivali, 22. yaşını kutlarkan, festivalin son sekiz yılındaki en büyük destekçilerinden olan NG Afyon, festivale konaklama sponsoru olarak katkı sağlarken konser ve sergi mekânı olarak da ev sahipliği yaptı.  22. Afyonkarahisar Caz Festivali, beş gün boyunca konserler, sergiler ve söyleşilerle sanatseverlere keyif dolu anlar yaşattı. Festivalin açılış konserini, Şef Kemal Günüç yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ile birlikte sahne alan Çek solist Katerina Vackova, NG Afyon’da gerçekleştirdi. Beş gün boyunca 12 konserin yanı sıra sergilere ve okul söyleşilerine de ev sahipliği yapan festival, zengin içeriğiyle dikkat çekti. Festivalde; Panarp Projesi, Frantisek Jenik Trio, Doucha Project ve Çek cazının akademisyen sanatçılarının yer aldığı Selection of Grapes’ın değerli isimleri yer aldı.

Neşet Ruacan’ın genç yetenek Ece Göksu ile birlikte sahne aldığı festivale Melis Sökmen kendi adını taşıyan kuarteti ile katılırken, Alper Bakıner, Yaşar Kadri Baş, Serkan Göl, Yusuf Alp Tambay ve Nursena Kalız’dan oluşan Luxus da yaratıcı ve eğlenceli tarzıyla izleyenlere müthiş bir sahne performansı sundu.

Yorum Bulunmuyor

Yorumlar Kapalı