Güçlü Oyuncu Hilal Altınbilek

O ekranlarda etkili oyunculuğu kadar güzelliği ile de dikkat çeken, kendi tabiri ile aceleci, hırslı, hedef odaklı biri. Oynadığı karakterlerle yurt dışında da adından söz ettiren, Panama’ya resmi davetle giden ilk Türk oyuncu olan Hilal Altınbilek ile oyunculuk hedefleri, yaşama bakış açısı ve can yoldaşı köpeği Jüpiter’e kadar her şeyi konuştuk.

‘Bir Zamanlar Çukurova’ dizisinin Züleyha’sı olarak belleklerde yer eden Hilal Altınbilek, oynadığı karakterin kendi hayatı için de uzun bir yolculuk olduğunu söylüyor. Bu kadar uzun süren bir dizide tıpkı hayat gibi hikâyenin de karakterlerin de geliştiğini, dönüştüğünü ifade eden Altınbilek, “Benim için de bu değişimi, dönüşümü oynamak çok keyifliydi. İlk bölümdeki Züleyha’ya bakıyorum ve ‘Ne kadar büyüdün, ne kadar olgunlaştın’ diyorum. Hayat Züleyha’yı hiç ummadığı ama olması gereken güçlü ve ne istediğini bilen bir kadına dönüştürdü” diyor.

Kendi yaşamında dengeli duygular yaşamayı tercih eden güzel oyuncu, huzurlu hissetmenin önemli olduğunu vurguluyor. Ailesinin desteğini hep hisseden ve bunu her zaman dile getiren Hilal Altınbilek: “Babam benim en yakın dostum, yaşam koçum. Birçok yönden çok şanslı bir kız çocuğuyum. Annem ve babam çok özel insanlardır. Beni hayata tutunmam için en iyi şekilde hazırladıklarını attığım her adımda hissedebiliyorum” diye ekliyor. Türkiye’deki hayranlarının yanı sıra yurt dışında da geniş bir hayran kitlesine sahip olan güzel oyuncu Hilal Altınbilek, son olarak yapmış olduğu Panama ziyaretiyle hem dünya hem de Türk basınında adından söz ettirdi. Ünlü isim Panama’ya giden
ilk resmi Türk oyuncu oldu ve orada hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bundan sonraki hayalinin, güçlü akademik kariyeri olan bir kadın karakteri oynamak olduğunu dile getiren güzel oyuncu Hilal Altınbilek, “Her projemde kendimi bir öncekinden daha iyi hissetmek, daha cesur, orijinal hikâyelerde yapabileceklerimi keşfetmek isterim” diyerek kariyer hedeflerini anlatıyor.

2011 yılında ‘Derin Sular’ adlı dizi ile oyunculuk kariyerinize adım attınız. Ardından ‘Karagül’ dizisi ve ‘Bir Zamanlar Çukurova’daki Züleyha Yaman karakteriyle büyük ses getirdiniz. Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz?

Oyuncu olmak benim çocukluk hayalimdi. İlkokulda tiyatro bölümüne katılmıştım. Sahnede olmayı çok sevdiğimi hatırlıyorum. Aklımda hep tiyatro vardı, fakat üniversitede işletme okudum. Oysa oyunculuk aklımdan hiç çıkmıyordu ve kendimi bir gün Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde buldum.

Bu kadar tanınan bir oyuncu olmasaydınız, hangi mesleği seçmek isterdiniz? Farklı bir çocukluk hayaliniz var mıydı?

Çocukken insan her gün farklı bir şey olmak istiyor aslında. Ama benim tek bildiğim, şu an mutlu olduğum yerdeyim. İlkokulda çıktığım sahneden şu an geldiğim yere bakınca, mutluyum.

İtalya’nın en büyük TV kanallarından ‘Chanel 5’deki ‘Verissimo’ programına konuk oldunuz? İtalya’da hayranlarınız sizi nasıl karşıladı?

İtalya’daki hayranlarım beni çok sıcak bir ilgiyle karşıladı. Yaşadıklarım inanılmazdı. Açıkçası bu kadarını ben de beklemiyordum, şaşırdım ve çok mutlu oldum. Bir Zamanlar Çukurova dizisi İtalya’da da yoğun bir ilgi görüyor. Canlandırdığım Züleyha karakterini de çok seviyorlar. Farklı bir ülkeden insanların bu kadar yoğun ilgisi ve sevgisi beni çok gururlandırdı.