NG Grup, Ata’nın Huzurunda

NG Grup, Cumhuriyet’in 100. yılında, “Gölgeniz üzerimizde. Sevginiz yüreğimizde. Biz buradayız.” Mottosu ile Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi.

NG Grup adına Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülden Güral, Kütahya Porselen Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Berna Erbilek ve 100 NG çalışanının katılımı ile gerçekleştirilen Anıtkabir ziyaretinde, Aslanlı Yol’dan yürünmesi sonrası Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk konuldu ve saygı duruşunda bulunuldu.

Sema Güral Sürmeli, Anıtkabir Özel Defteri’ni İmzaladı

NG Grup adına Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Sema Güral Sürmeli, Cumhuriyet’in geleceğine dair umutlarını ve taahhütlerini paylaşırken şu cümlelere yer verdi:

“Büyük Atatürk, İnsanlık tarihi boyunca, dünya milletleri, nice önemli kahramanlar ve liderler yetiştirmiştir. Ancak hiçbir lider, mensubu olduğu millet tarafından, Türk Milletinin size hissettiği kadar büyük bir aşkla sevilmemiş, hiçbir tarihi kişilik, ebediyete intikalinin üzerinden neredeyse bir asır sonra sizin kadar özlenmemiş, adı her zikredildiğinde sizin kadar yürekleri titretmemiştir.

Zira sizin yüksek şahsiyetiniz, sadece askeri başarılarınızdan, siyasi devrimlerinizden veya eşi benzeri görülmemiş liderliğinizden ibaret değildir. Siz, zamandan münezzeh bir deha, tarihe mal olmuş nice münevveri kıskandıracak bir entelektüel, milletini sosyal hayatın her alanında, yaşadığı asrın ötesine taşıyabilen bir başöğretmensiniz. Kısacık ömrünüzü Türk Ulusu için önce savaş meydanlarında, daha sonra bilim ve uygarlık yolunda tüketen ve ölümünden 85 yıl sonra bile bize ilham veren bir lidersiniz. Canınız pahasına kurduğunuz Türkiye Cumhuriyeti, bugün 100 yaşında. Bu büyük coşkuyu yaşama imkanı bulan evlatlarınız olarak bizler, Cumhuriyetimizi canımız pahasına korumak için dimdik ayaktayız. Çalışıyor, üretiyor, sizin elde ettiğiniz zaferleri, iktisadi başarılarımızla taçlandırmak adına, durmaksızın mücadele ediyoruz.

Ayrıca biz kadınlar için sağladığınız, döneminin çok ilerisindeki haklar ve sunduğunuz yüksek vizyondan ilham alan kurucumuz Sayın Nafi Güral’ın açtığı yolumuzda, yüksek bir özgüven ve kararlılıkla yürüyoruz. Sayenizde çalışmalarımızı her türlü kaygı ve korkudan azade sürdürüyor, şanlı bayrağımızı dünyanın her yerinde, en yüksekte, şerefle dalgalandırıyoruz. Biliyoruz ki kıymet bilmek,
sahip olmaktan değerli. Gölgeniz üzerimizde. Sevginiz yüreğimizde. Biz buradayız, müsterih olunuz…”

Anıtkabir ziyareti, NG Grubu’nun TBMM eski binası ve Cumhuriyet Müzesi gezisi ile sona erdi.