Sokak Lezzetleri İle Dünya Turu

Kütahya Porselen, İzmir showroom mağazasında gerçekleşen “Sokak Lezzetleri ile Dünya Turu” etkinliğinde Şef Emrah Köksal Sezgin ve Şef Rafet İnce eşliğinde dünyaca ünlü sokak lezzetlerini konuklarıyla buluşturdu. Organizasyonda lezzetler kadar Kütahya Porselen’in ödüllü ve yeni koleksiyonları da beğeni topladı.

Kütahya Porselen, 1 Haziran’da İzmir showroom mağazasında özel bir etkinliğe imza attı. Kütahya Porselen’in Horeca kanalı iş ortaklarından olan Ekmekçiler’in Danışman Şefi Emrah Köksal Sezgin ve eşsiz tariflere imza atan Şef Rafet İnce eşliğinde dünyaca ünlü sokak lezzetleri konuklara sunuldu. Etkinlik öncesinde ise Kütahya Porselen Ar-Ge ekibi tarafından porselen üretimine dair bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Şef Emrah Köksal Sezgin, Şef Rafet İnce ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gastronomi bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan lezzetler, Kütahya Porselen’in en yeni koleksiyonlarından Panio, Landscape ve ödüllü koleksiyon Galaxy gibi koleksiyonlar ile konuklara sunuldu.

Peru’nun sevilen sokak lezzetleri arasında yer alan tereyağlı çıtır bisküvi eşliğinde levrek Ceviche, İtalya mutfağından fesleğen ve sarımsaklı San Marzano, domates sos eşliğinde peynir dolgulu Arancini gibi lezzetlerin konuklara sunulduğu etkinlikte Zapiekanka, Jerk Chicken Taco, ciğerli Çibörek ve Poffertjes de Kütahya Porselen’in şık ve aynı zamanda bir o kadar işlevsel olan koleksiyonları ile buluşarak konuklara hem görsel hem de lezzet şöleni yaşattı.