NG Hotels, Sapanca’daki 2’nci 5 Yıldızlı Otelini Sektöre Kazandırdı

Sapanca ve Afyon’da yer alan ultra lüks otelleriyle turizm sektörüne yepyeni bir hizmet anlayışı kazandıran NG Hotels, pandemiye rağmen yeni yatırım planlarını hızlandırdı. Türkiye’nin en lüks ve 7 farklı kalite belgesine sahip otelleri NG Sapanca ve NG Afyon’dan sonra Sapanca’daki 2’inci otel yatırımı olan NG Sapanca Enjoy ile Sapanca’ya bölgenin en lüks otellerinden birini daha kazandırdı. 450 milyon TL yatırımla, 2 yıl süren hummalı bir hazırlığın sonucunda tamamlanan NG Sapanca Enjoy; orman, havuz ve göl manzaralı toplam 270 oda kapasitesiyle hizmet verecek.

5 yıldızlı NG Sapanca Enjoy, Türkiye’nin ve bölgenin yeni açılan wellness ve doğa oteli olarak literatüre girdi. NG Hotels’in 2020 yatırım planları arasında ilk sırada yer alan bu yatırım, yeni otel yatırımlarını da beraberinde getirecek.

Turizm sektörüne yepyeni bir hizmet anlayışı kazandıran NG Hotels olarak sektördeki duruşlarını yeni yatırımlarla daha da pekiştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, “NG Sapanca Enjoy ile ailemize konforun ve lüksün sınırlarını aşan yeni bir üye kazandırdık. Sapanca muhteşem doğasıyla yurt içinden ve yurt dışından aldığı talebi her geçen gün yukarılara taşıyor. Pandemi dönemiyle birlikte oluşan izolasyon ihtiyacı da bölgeye olan talebi daha da hareketlendirdi. Biz de buradan yola çıkarak planladığımız yatırımı hızlandırdık. NG Sapanca Enjoy’u bölgenin alternatif konseptlere sahip doğayla iç içe ve modern tasarımlı oteli olarak konumlandırdık.

Türkiye’nin en lüks ve 7 farklı kalite belgesine sahip otelleri NG Sapanca ve NG Afyon’dan sonra Sapanca’daki 2’inci otelimiz olan NG Sapanca Enjoy ile çocuklu aileler, romantik bir tatil yaşamak isteyen çiftler ve iş dünyası için farklı alternatif arayışlarına aynı anda cevap veriyoruz” diye konuştu.

NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, NG Hotels’in yeni yatırım planları hakkında şu açıklamada bulundu:‘’Pandemi döneminde sektörde birçok işletme mevcut otelini bile açamazken NG Hotels olarak 450 milyon TL değerinde bir yatırımı yapmamız gerçekten cesaret işi. NG Hotels misafirlerinin neredeyse yarıya yakını otellerimize yeniden gelmeyi tercih eden misafirlerimiz. Bu yüzden belli bir tecrübemiz ve kapasitemiz var. Yemyeşil ormanlık bir alanda, huzur ve konforun bir arada olduğu ortam sunuyoruz misafirlerimize. İstanbul’un hemen yanı başında NG Sapanca ile birlikte NG Sapanca Enjoy otelimiz de misafirlerimize çok geniş olanaklar ve hizmetler sunuyor. NG Hotels olarak ülkemize ve sahip olduğumuz potansiyele her zaman inanıyoruz. Bu anlayışla işletmelerimiz hayata devam edecek, yatırımlarımız sürecek.’’