Ahde Vefa

Bu yıl 50. yılını kutlayan Kütahya Porselen, Gastronomi Yazarı ve Kahve Danışmanı Cenk R. Girginol’un “Ahde Vefa” kitabını bu seneye ithaf ederek destekledi. Türk kahvesinin tarihi yolculuğunun anlatıldığı kitabın tanıtımı, özel bir davetle gerçekleştirildi.

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ve Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülden Güral’ın ev sahipliğinde düzenlenen davetin moderatörlüğünü Murat Kolbaşı üstlenirken, dünyaca ünlü Mikroart Sanatçısı Hasan Kale’nin kahve ile sanatı buluşturduğu tasarımları davetliler tarafından ilgiyle izlendi. Türk kahvesine dair önemli içeriklerin yer aldığı “Ahde Vefa” kitabının yolculuğu, Gastronomi Yazarı ve Kahve Danışmanı Cenk R. Girginol tarafından aktarıldı.

Bu keyifli sohbeti dinleyen davetliler arasında Yelda İpekli, Sam Çeviköz, Murat Tarman gibi kahve sever  isimler yer aldı. Ayrıca davetlilere ünlü şef Rafet İnce sunumu ile kahveyle hazırlanan özel menüler ikram edildi. Türk kahvesinin hikâyesini merak eden herkesin keyifle okuyacağı Ahde Vefa, Türk kahvesinin tarihine ışık tutarken, pişirme tekniklerini de öğretiyor. Kütahya Porselen’in sponsorluğunu üstlendiği kitapta Kütahya Porselen’in tarihi ve NG Müze ile ilgili bilgiler de yer alıyor.