NG Kütahya Seramik, Kıbrıs Klasik Otomobil Rallisi Ana Sponsoru

NG Kütahya Seramik sponsorluğunda düzenlenen ‘2.Klasik Otomobil Rallisi’ 24 Nisan Pazar günü Kıbrıs’ta 59 klasik otomobilin katılımı ile gerçekleşti.

RALLI HAKKINDA açıklama yapan Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği Başkanı İnanç Babaliki, “Bu yarış her yıl büyük ilgi görmektedir. Bunun iki nedeni var; birincisi, etkinliğimiz uzun mesailer sonucunda büyük emekler verilerek hazırlanması, ikincisi ise sponsorumuzun kaliteli ve güvenli marka imajıyla zevkli bir yarış ortaya çıkıyor olması. Tabii ki bunların yanında şunu da vurgulamamız gerekmektedir NG Kütahya Seramik sponsorluğunda yaptığımız bu etkinliğimiz, Klasik Otomobil Rallisi tarihinin duvarına çok sağlam bir tuğla koymaktadır,” dedi.

Türkiye’nin ve Kıbrıs’ın çeşitli illerinden birçok klasik otomobil severin katılımıyla gerçekleşen ralli, Cahit Necipoğlu›nun Elite mağazası önünde başladı. 94 km uzunluğunda ve dört sabit hız testinden (SHT) oluşan parkurda, önce Ercan Havaalanı etabı geçilerek Ulukışla etabı tamamlandı. Daha sonra Geçitkale-Tatlısu Etabı ve Esentepe güzergâhını takip eden klasikler, yarışın son bulduğu Malpas Otel’e ulaştılar.

ÜNLÜ İSİMLER BU RALLİDE BULUŞTU
II. Klasik Otomobil Rallisi’nde, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ve Ziynet Sali damalı bayrağı sallayarak yarışmacılara start verdiler. Yarışmacılar arasında halk müziği sanatçısı İzzet Yıldızhan da bulunuyordu. Sunuculuğunu ünlü oyuncu Ümit Erdim’in yaptığı ödül töreninde yılın ilk rallisinin en iyi derecesini 1957 model Opel Kapitan marka arabalarıyla Sinan-Güneş Ruhi çifti yaparak Genel Klasman Birincisi oldu. 1983 model Mercedes W123 arabalarıyla Ertan-Ayşe Namlı ikinci olurken, genel klasman üçüncülüğünü ise 1979 Model Mercedes SL araçlarıyla Ali-Pembe Kelebek çifti kazandı.
Genel klasman kupaları NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, NG Kütahya Seramik Bölge Müdürü Ateş Karaova ve Cahit Necipoğlu LTD Direktörü Gökhan Necipoğlu tarafından takdim edildi. Ödül töreninde konuşma yapan Erkan Güral, organizasyona sponsor olmaktan duydukları memnuniyeti belirterek “NG Kütahya Seramik olarak geçen sene ilkini gerçekleştirdiğimiz klasik otomobil rallisinin, geleneksel olarak devam etmesi için elimizden geleni yapacağız,” dedi.
NG Kütahya Seramik’in yarış için özel olarak tasarladığı seramik kupalar, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.