NG Residence İstanbul Basın Ekspres Yolu’nda Yükseliyor

View Gallery 3 Photos

NG Grubu’nun prestij projesi NG Residence İstanbul, Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtıldı.

İSTANBUL’UN en hızlı gelişen, değer yaratan lokasyonlarından biri olan Basın Ekspres Yolu’nda yer alan projede, birbirine paralel yükselen iki simetrik formlu kulede: Yirmisekiz katlı 5 yıldızlı Marriot İstanbul West Oteli, 3200 kişilik dev kongre merkezi ve 276 adet residence konut ile 4 Penthouse’un yer aldığı 26 katlı Residence bulunuyor. Prestijli bir çok projenin ortasında yer alan NG Residence İstanbul, 132 bin m2 inşaat alanına sahip.

2018 SONBAHARINDA TESLİM
NG Residence İstanbul basın toplantısında konuşan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, NG Grubu’nun sanayiden gelen güç ve turizmden gelen hizmet anlayışının yansıtıldığı NG Residence ve 5 yıldızlı otel projesinin 500 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçirileceğini söyledi. Güral, bölgenin değişen ve gelişen çehresini bütünleyen 5 yıldızlı otel, kongre merkezi ve rezidanstan oluşan 2018 yılı sonbaharında tamamlanacak projeyi hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şöyle devam etti: “NG Residence’ı tasarlarken ana hedefimiz, kapsamı ve sunacağı olanaklar ile örnek bir proje yaratmaktı. Grubumuzun 55 yıllık sanayi tecrübesi ve bu tecrübenden aldığı güç ile turizm sektöründen gelen bilgi ve misafirperverlik anlayışını birleştireceğimiz bir yatırımı hayata geçirmekti. NG Residence İstanbul’da günümüz modern yaşam anlayışı ile sahip olunacak konforlu bir yaşam sunuyoruz”.

TALEPLER İLK GÜNDEN BAŞLADI
Projenin bir çok önemli özelliğe ve avantaja sahip olduğunu ve yatırımcı taleplerinin gelmeye başladığını vurgulayan Güral şunları söyledi: “Konforun yaşam halini sunacağımız bu seçkin projemize sadece İstanbul’dan değil, Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurtdışından yatırımcı talepleri olduğunu da belirtmek istiyorum. Lansman öncesi NG Grubu’nun kalite anlayışını yakından tanıyan sınırlı bir çevreye yaptığımız ön satış duyurusunun sonucunda projenin yüzde 30’unun satışını gerçekleştirdik. Yerli ve yabancı yatırımcıların bu ilgisi hem ülkemiz hem de projemiz adına bizleri mutlu ediyor.”

GELİŞEN MERKEZİ LOKASYON
NG Residence İstanbul konumu itibariyle TEM’E 300M, Atatürk Havalimanı’na 7 km,
yeni yapılan 3. havalimanına ise 30 km mesafede yer alıyor. NG Residence İstanbul’a 200
metre mesafede metro istasyonu bulunuyor.

* NG Residence İstanbul projesinde 1+1 ve 2+1 olmak üzere 2 daire tipi bulunuyor . 1+1 daireler 62-88 m2 arası, 2+1 daireler 69-130 m2 arasında planlanmış.
* Projede, kapalı otopark, kapalı yüzme havuzları ve çok amaçlı bir spor salonu ve 7/24 resepsiyon hizmetleri de yer alıyor.
* Ziraat Katılım Bankası, Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası ile anlaşmaların olduğu projede, 36 ay 0 faiz veya 0,99 faiz oranları ile banka kredisi kullanma olanağı bulunuyor.