NG Kütahya Seramik 211. Mağazasını Antalya’da Açtı

VİZYONER BİR YAKLAŞIM ile trendleri belirleyen NG Kütahya Seramik büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin en yaygın mağaza ağına sahip olan NG Kütahya Seramik 211. mağazasını 14 Ekim Cuma günü Antalya’da hizmete açtı.

Türkiye’nin en yaygın mağaza ağına sahip olan NG Kütahya Seramik 211. mağazasını 14 Ekim Cuma günü Antalya’da hizmete açtı. Açılışa, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Döşemealtı Belediye Başkanı Mimar Turgay Genç, Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani ve Gökçen Özdoğan Enç ile NG Kurucu Başkanı Nafi Güral ve çok sayıda değerli davetli katıldı.

menderes-turel-nafi-guralAçılışta konuşma yapan NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, konuşmasına 16 Temmuz sabahı iş ortaklarına gönderdiği mesajdan bahsederek başladı. Güral; “ 15 Temmuz günü bir ihanet kalkışması oldu. Ardından Cumhurbaşkanımızın ekranda görünmesi yüreklerimize su serpti ve hemen şu kararı verdim, bizim süratli bir şekilde gelişmemiz lazım. Hemen oturdum, bütün iş ortaklarımıza ve yurt dışında iş yaptığımız firmalara mektuplar yazdım. Hiç merak etmeyin, her şey güzel olacak, hiçbir sıkıntı yaşanmayacak. Biz de bunun teminatı olarak yeni fabrika açmaya karar veriyoruz, siz de kendinizi bu fabrikanın açılışına hazırlayın dedim. 16 Temmuz sabahı saat 10.00 itibari ile bu mesaj bütün iş ortaklarımıza ulaştı ve buna yönelik bir güven ortamı oluştu. Söz verdiğimiz bu fabrikanın temelini 8 Eylül’de attık, Allah nasip ederse 15 Temmuz’da faaliyete geçireceğiz.” dedi. Sözlerine Antalya’nın önemine değinerek devam eden Güral; “Dünyada İstanbul’dan sonra en çok bilinen il Antalya’dır. Antalya, bir Türkiye markasıdır. Bu markanın oluşumunda da Büyükşehir Belediye Başkanımızın çok önemli katkıları olduğunu biliyorum. Antalya’yı seven ve Antalya’ya gelmekten keyif alan bir vatandaş olarak Antalya’nın bu gelişiminden gurur duyduğumu belirtmek istiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

menderes-turel-nafi-gural-1Açılışta söz alan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 15 Temmuz  girişimine ve ekonominin buna verdiği tepkiye değinerek başladı. “Bugün burada günümüz koşullarına göre büyük bir cesaret ürünü olan çok önemli bir tesisin açılışındayız. 15 Temmuz’un sonrasında Türkiye ekonomisinin dimdik ayakta duruyor olması ve Türkiye ekonomisinin en küçük bir sıkıntı yaşamadan yoluna devam ediyor olması NG Kütahya Seramik gibi Türkiye’nin gurur duyduğu firmaların, özel sektörün cesareti, kararlılığı ve azmi sayesindedir. İşte bunu az önce teyidini, bizzat çok kıymetli Nafi Güral beyefendinin ağzından dinledik. Düşünebiliyor musunuz? Bir ülkede hain bir çete, demokrasiye darbe vurmaya çalışıyor, hatta bunun adına darbe girişimi değil, işgal girişimi demenin doğru olduğu bir süreçte, Nafi Güral, sabahın 10’unda bütün firmalarına mektup yazıyor, yeni bir fabrika kurma kararı alıyor ve yeni yatırımların hazırlıkları yapılıyor. Nafi Güral gibi kahramanlar bu ülkenin ekonomisinin dimdik ayakta durmasının en önemli lokomotifleridir.” dedi. Türel, sözlerine şöyle devam etti; “Sevgili Nafi Abi ile biz çok özel  bir hukuka ve çok özel bir dostluğa sahibiz. Belediye başkanı olmadan önce ticaret sanayi odası başkanlığım döneminde başlayan o dostluğumuz, her gün güçlenerek devam etti.  Klas kelimesinin Türkçe’de kişisel bir karşılığı aranırsa onun adının Nafi Güral olacağından hiç şüphem yoktur. İşte bu klas ve bu kalite bugün NG Kütahya Seramik’in, yine turizm sektöründeki konsept otellerinin bir dünya markası, dünyada büyük takdire mazhar olan eserler olduğu herkes tarafından görülüyor. Kaliteyi arayacaksanız, bunu bulacağınız adres Nafi Güral’ın tesisleridir, mağazalarıdır, ürettikleridir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Açılışta Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani ve Gökçen Özdoğan Enç de söz alarak bu mağazanın açılışından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. NG Kütahya Seramik’in Antalya Mimarlar Odası tarafından ödüllendirilmiş mağazası 5500 metrekare kapalı alanında, 60×120 cm, 60×160 cm, 120×120 cm ve dünyada ilk ve tek olan 120×240 cm büyüklüklerindeki özel koleksiyonlarına ve inovatif ürünlerine ev sahipliği yapıyor. Kafe alanı, çocuk oyun alanı ve Antalya’nın simgelerinden “Kaleiçi” konseptine sahip mekânları ile mağaza, ziyaretçileri için yepyeni bir deneyime imkân tanıyor.

ADRES: Truva Yapı, Yeşilbayır Mahallesi Akdeniz Bulvarı No: 99 Döşemealtı, ANTALYA