Kütahya Porselen Ambiente Fuarı’nda Tasarım Gücünü Ortaya Koydu

Kütahya Porselen, Messe Frankfurt’ta gerçekleşen Ambiente Fuarı’nda en
yeni ve prestijli ürünlerini binlerce katılımcıyla buluşturdu.

Kütahya Porselen, uluslararası dekorasyon, züccaciye ve hediyelik eşya fuarı Ambiente’de “Let’s Shape The Future Together” sloganıyla inovatif tasarımlarını sergiledi. Fuarda “Ev”
ve “Horeca” olmak üzere iki standı ile yer alan Kütahya Porselen, Karim Rashid imzalı yeni koleksiyonunun da tanıtımını gerçekleştirdi.

Zamansız Koleksiyonlar

Fuarda “Let’s Shape The Future Together” sloganıyla kullanıcıların beklentilerini çağdaş tasarım anlayışı ile ele alarak sektörün geleceğine birlikte yön vermeyi vadeden Kütahya Porselen; Yum, Luz ve Soft koleksiyonlarını Ambiente’de, ilk kez görücüye çıkartırken ödüllü tasarımları Rosa, Bevel, Pilea, Galaxy, Aura ve bunlara ek olarak Antropoloji, Forza, Fit, Mammi, Cookwell, Organic, Crouton, Corendon serileri ve Porflame gibi koleksiyonlarını da “Ev” standında sergiledi.

Rosa Koleksiyonu, Ambiente Trends 23+’da Sergilendi

Fuarda aynı zamanda tüketim ürünleri sektöründe yeni ürünlere genel bakışı göstermek, katılımcılara ve ziyaretçilere ilham vermek amacıyla “Stilbüro bora. herke.palmisano” jürisi tarafından belirlenen 2023 trendlerine uygun olan koleksiyonlar Ambiente Trends 23+ alanında sergilendi. Trendlerin canlı olarak deneyimlenebileceği alanda yer alan ürünlerden biri de Kütahya Porselen’in ödüllü tasarımı Rosa koleksiyonu oldu. Ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi gören Rosa koleksiyonu, ilhamını yağmurlu bir günde gülün
taç yapraklarına dolan yağmur damlacıklarından alarak sofralarda sakin, huzurlu ve iyileştirici bir etki yaratıyor.

Karim Rashid İmzalı Yeni Koleksiyon: YUM

Kütahya Porselen, Skallop’un ardından Karim Rashid imzalı yepyeni bir koleksiyonu daha sofralara taşıdı. Yum koleksiyonu, tasarım dünyasına yön veren dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid’in enerjik, dinamik, çağdaş tarzının bir yansıması niteliğinde. Ambiente Fuarı’nda Yum koleksiyonunun tasarım hikâyesini paylaşan Karim Rashid, fuardaki konuşmasında renksizleşen dünyada rengin önemini, hayatın daha keyifli bir hale getirilmesi adına renklere olan ihtiyacımıza vurgu yaparak şöyle konuştu: “Kütahya Porselen markasını çok seviyorum. Türkiye ile ortak birçok noktamız var, örneğin renkli ürünleri ve hayattan keyif almayı seviyoruz. Doğada hiçbir şey kusursuz değil. Doğa tamamen organik ve sadece düz bir çizgiden ibaret değil. Kütahya Porselen ile ilk koleksiyonumuz olan Skallop’ta da doğadan esinlenerek yola çıkmıştık. Yum Koleksiyonu’nda yine organikliğe ve doğaya odaklandık.’’