Vizesiz Ülkeler

Cebinizde vizeniz olmadan, biletinizi alır almaz gidebileceğiniz ülkelerde güzel bir yaz tatili sizleri bekliyor.

Özellikle seyahat planını önceden kestiremeyecek kadar yoğun çalışanlar için vizesiz ülkeler köprüden önce son çıkış değerinde. Vizesiz seyahat edilebilecek ülkelerin sayısı arttıkça, seyahat imkanlarımız da artmış oldu. Uzun kuyruklar ve heyecanlı bekleyişlere ayırdığınız zamanı, artık sadece ucuz bilet bulmak için ayırmanız yeterli.

SIRBİSTAN/BELGRAD

Ucuz uçak biletleri ve doğal güzelliği nedeniyle çokça tercih edilen Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ın denize kıyısı olmasa da iki nehrin birleştiği noktada olması, onu yazlık lokasyonlar listesine sokmaya yetiyor. Sava ve Tuna nehrinde bulunan adalar, yazın Belgrad’a gitmek isteyeceğiniz plajlara ev sahipliği yapıyor. Özellikle Ciganlija Adası, yaz aylarında 24 saat hayatın devam ettiği bir parti adasına dönüşüyor.

TAYLAND/PHUKET ADASI

Uzakdoğu’nun en yakın ülkesi Tayland, özellikle balayı ve yıldönümleri için çiftler tarafından tercih edilen bir lokasyon. Tayland’ın en büyük adası olan Phuket’te onlarca plaj bulunuyor. Adanın en güzel plajları ise genellikle batı ve güney kıyılarında bulunuyor. Bu plajlar arasında en ünlüsü hiç şüphesiz Patong plajı. Daha çok gece hayatını tercih edenlerin gittiği bu plaj, uzunluğu ve güzelleriyle turistlerin ilgisini çekiyor. Yan yana bulunan Kata ve Karon plajları ise sakin olmaları sebebiyle daha çok aileler tarafından tercih ediliyor.

UKRAYNA/YALTA

İstanbul’dan iki saat uzaklıkta olan Ukrayna, havanın geç kararıyor olmasından ötürü yazı dolu dolu yaşayabileceğiniz bir yer. Kırım yarımadasının en güneyinde kalan ve  Karadeniz’e kıyısı olan Yalta, Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biri. Çok sayıda turistik otel, kafe ve barın yer aldığı bu şehir, Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin adeta Bodrum’u sayılıyor. Yaz aylarında Sinop’tan Feribot ile de geçilebilen Yalta’nın en çok tercih edilen plajlarından biri de Livadiya plajı.