En şık sayfalar

Eviniz için mimari ve dekorasyon fikirleri edinebileceğiniz kitapları sizin için seçtik.

‘ValentIno At The Emperor’s

valentinoTable’ En ünlü tasarımcılar arasında gösterilen Valentino Garavani, ‘Valentino At The Emperor’s Table’da öğle ve akşam yemeği sofralarının nasıl nefes kesici olabileceğini gözler önüne seriyor. Bütün bu sofraları kendi evlerinin kapılarını açarak tasarlayan Valentino, kitabına şu sözlerle başlıyor: “Her zaman güzel objeleri sevmişimdir.” Kitabın sayfalarını karıştırırken, Valentino’nun evine davet edildiğinizi ve büyük bir zevkle döşenmiş bu evlerden birinin sofrasına oturduğunuzu hayal edin… Vogue’un editörü André Leon Talley tarafından derlenen, fotoğraflarıysa Oberto Gili tarafından çekilen kitap hem mimarisi, hem dekorasyonu, hem de muhteşem sofraları işleyiş biçimi için mutlaka kütüphanenizde yerini almalı. Assouline, André Leon Talley, Assouline Bebek/Assouline St. Regis Hotel.

‘Coastal Homes 2’

coastal-homes‘Lifestyles Nature&Architects’ serisinin ikinci kitabı olan ‘Coastal Homes 2’de sahile konuşlanmış, nefes kesen manzaralı evler yer alıyor. Bu kitapta evlerin hiçbir çaba göstermeden denizi arkalarına alarak ne kadar etkileyici olabildiklerini görüyoruz. Sahil evlerinin konum itibariyle özel ve duyarlı bir mimariyle inşa edilmesi, onları daha da özel kılıyor. Sayfalarının arasında gezinirken, sıcak iklimlere doğru yola çıkacağınız bu kitapta, çoğu kişi için ikinci planda kalan yazlık evlerin aslında ne kadar şık bir şekilde dekore edilebildiğini görüyoruz. AM Editores; Bilingual Edition, Fernando de Haro ve Omar Fuentes, Yem Kitabevi.

‘Heart and Home: Rooms That Tell StorIes’

heart-and-homeBu kitapta iç mimari dünyasının yenilikçi otoriteleri evlerimizi nasıl sanat, moda, tasarım ve mimariyle doldurabileceğimizi anlatıyor. Dünyanın dört bir yanından ilham veren odaları bulabileceğiniz ‘Heart and Home: Rooms That Tell Stories’de kitabın yazarı dünya genelinde ödüllü ve ün salmış figürleri mimari, sanat ve moda ile birlikte sunuyor. Yaratıcı katılımcıların desteğiyle daha da renklenen kitapta dekorasyon tasarımcısı Kelly Wearstler, Mimar Calvin Tsao ve Zack McKown, moda tasarımcısı Wolfgang Joop, Kreatif Yönetmen John Jay, Antikacı Ray Azoulay, bardak tasarımcısı Deborah Ehrlich ve ağaç ustası Christopher Kurtz ve daha birçok isim yer alıyor. Metropolitan Home dergisinin editörüde olan kitabın yazarı Linda O’Keeffe, mimari ve dekorasyon dünyasında tanınan bir yazar. Rizzoli, Linda O’Keeffe, Shopigo.