Sen de Umut Ol Kampanyası

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, engelli bireyler için mavi kapak kampanyasına destek vermek amacıyla “Sen de Umut Ol” kampanyası başlattı.

Sürmeli, başlattığı bu kampanya ile hem engelli bireylere umut, hem de çevreye büyük zarar veren plastik kapakların çöp yerine geri dönüşüme kazandırılarak çevre temizliği bilincinin arttırılmasını hedefliyor. Kelebek çocuklar için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve ünlü arkadaşlarıyla birlikte resim yapıp, elde edilen gelirle miniklere umut olan ve birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Sürmeli, sosyal medya hesabından ‘mavikapak’ hashtagiyle paylaşımda bulunarak vatandaşlara kampanyanın hala devam ettiğini ve bu  konuda duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

LÜTFEN DUYARLI OLALIM

Yıllardan beri mavi kapak topladığını ve NG Ailesi olarak tüm şirketlerinde bunu bir kurum kültürü haline getirdiklerini ifade eden Sürmeli, “Hâlâ böyle bir uygulamayı hiç duymayan ya da uygulamanın devam ettiğini bilmeyen kişiler olduğunu görüyorum. Günlük yaşantımızın içerisinde her an elimizde olan bu mavi kapaklar ile yürüme engelli arkadaşlarımıza  tekerlekli sandalye alabiliyoruz. Elbette kolay bir şey değil bu. 200 bin adet küçük şişe  kapağı, 30 bin adet büyük damacana kapağı bir adet tekerlekli sandalye almak için gerekli olan rakam. Damlaya damlaya göl olduğunu unutmayalım. Ben yıllardır topladığımız  kapakları Kütahya Engelliler Derneği’ne ve çocuklarımın okullarına iletiyorum. Onlarda bu kapakları geri dönüşüm şirketlerine satıyorlar ve bu paralar ile tekerlekli sandalye  alıyorlar. Lütfen ama lütfen duyarlı olalım. Bizim için mavi kapak onlar için bir umut” dedi.