Dünya Ralli Şampiyonası’nda Büyük Başarı

FIA Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) tarihindeki en unutulmaz mücadelelere sahne olan Türkiye Rallisi’nde, BC Vision pilotlarından Erkan Güral ve Co-Pilot Burak Koçoğlu dünyanın en iyi pilotları arasında ilk 10’da yer alırken Türkiye Şampiyonası’nı 3.’lükle bitirdiler.

Türkiye Rallisi, sekiz yıl aradan  sonra dâhil olduğu Dünya Ralli Şampiyonası’na (WRC) yepyeni bir soluk getirdi. Tamamen yeni bir parkur olarak WRC takvimine çok uzun bir aradan sonra eklenen ilk yarış olmasının yanı sıra, her türlü sürprize gebe, tozlu, mıcırlı, zaman zaman taşlı, kaygan yollar ekipleri hiç alışık olmadıkları bir mücadeleye soktu.

Zorlu geçen ralli sonrasında Erkan Güral duygularını şöyle ifade etti, ‘‘Ralli bitti, yüzler gülüyor. Yarış kariyerimin en uzun ve en zor mücadelesini Türkiye Şampiyonası 3.’sü, Dünya Ralli Şampiyonası WRC2 grubunu ise 9. olarak bitirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyanın en iyi pilotları arasında ilk 10 içerisinde bulunabilmek muhteşem bir duygu.’’ Türkiye Rallisi sportif olarak da hafızalara kazındı. Sürekli değişen sıralama ve ekiplerin birbirleri ile olduğu kadar zorlu yol koşulları ile mücadelesi hayranlıkla izlendi. Sunucular ekranda, tüm dünyadaki motor sporları severler sosyal medyada, Dünya Ralli Şampiyonası’nın en heyecanlı yarışlarından birini izlediklerini vurguladı.