İkinci Kez En İyi Endüstriyel Yapı Ödülü

NG Kütahya Seramik, 15 Temmuz Fabrikası ile Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul ödülleri olan “Sign of the City Awards”ta 2. kez ödüle layık görüldü.

Bulunduğu şehri geliştiren ve değiştiren projelerin ödüllendirildiği Sign of the City Awards 2018, törenle gerçekleştirildi. Törende 38 proje ‘Sign of the City’ seçildi. NG Kütahya Seramik, yeni fabrikasıyla Hürriyet tarafından düzenlenen ve bulunduğu şehre imza atan projeleri ödüllendiren “Sign of the City Awards”ta, “En İyi Endüstriyel Yapı” kategorisinde  ödüle layık görüldü. Ödülü, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral aldı. Güral, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Her başarının ardında gizli  kahramanlar vardır. Emeklerini, özenlerini, sevgilerini katarak ve inanarak çalışırlar. Bu  ödüllerin gerçek sahipleri de işte onlardır. Yani ekip arkadaşlarım. Bu gururu bizlere yaşatan tüm ekip arkadaşlarıma içten teşekkür ediyorum. Daha nice başarıları Allah hepimize nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Doğa dostu fabrika ekonomiye katkı sağlıyor

15 Temmuz fabrikası ile ekonomik büyüme sağlanırken, doğal kaynakların etkin kullanımı, geri dönüşüme ve çevresel kaliteye önem veriliyor. Fabrikada, ayda 1000 ton seramik çamuru tekrar üretim prosesine dâhil ediliyor ve doğaya atık bırakılmıyor. Seramik sektörünün en yeni teknolojilerinden olan kuru rektifiye sistemi ile su kullanılmadan kalibrasyon yapılıyor. Fabrikada, enerji verimliliği yüksek ve çevre dostu ECO fırınlar kullanılıyor. Üretimde kullanılan 12.000 m³ su, arıtılarak tekrar kullanıma uygun hale getiriliyor. Doğaya atık bırakılmaması ve ekonomik verimlilik elde etmek için seramik tozları ham maddeye dönüştürülerek üretimde kullanılıyor. Fabrikada tüm hareketli taşıyıcılar ve iş makineleri elektrik enerjisi ile çalışıyor.