NG Kütahya Seramik’in Yeni Nesil Tasarım ve Uygulamaları Cersai’de Fark Yarattı

NG Kütahya Seramik, İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen dünyanın en büyük uluslararası seramik fuarı Cersaie’de, yeni nesil tasarımlarıyla ve NG Digi+ uygulamasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Dünya seramik sektörünün öncü markalarından NG Kütahya Seramik, yeni nesil tasarımları, inovatif ebatlı ürünleri ve fark yaratan stant tasarımıyla 23-27 Eylül tarihleri arasında Cersaie Fuarı’na katıldı. Lider seramik markası; 120×120 cm ve 60×120 cm ebatlarındaki ürünleri başta olmak üzere 120×240 cm, 30×240 cm, 30×120 cm, 18×118 cm ve 80×80 cm gibi farklı ebatlardaki ürünlerini sergiledi. Yeni ürünleri arasında yer alan 120×120 cm Porfir, Milestone, Faedis ve 60×120 cm Kingstone serilerini sektör profesyonelleriyle buluşturdu. Double Charge granit seramik grubuna ait 60×120 cm ebadındaki Nexus ise fuarın en iddialı serileri arasında öne çıktı. Tecnoplus tekniği ile dünyada bir ilke imza atan markanın üstün teknik özelliklere sahip, koleksiyonları da Cersaie’de sergilendi.

NG SPAIN İLK KEZ CERSAIE FUARI’NDA

Azuvi, Cerocuarenta ve Living Ceramics firmalarının; sektöre öncülük eden tasarımları ile
NG Kütahya Seramik’in tecrübesinden gücünü alan NG Spain, ilk kez Cersaie’de yer aldı. NG Spain’in 30×75 cm, 30×90 cm, 20×120 cm ve 120×240 cm ebadındaki mermer ile ahşap dokulu serileri beğeni topladı.

NG DIGI+ LANSMANI YAPILDI

NG Kütahya Seramik, NG Digi+ adını verdiği ‘‘Yeni Nesil Dijital Deneyim Merkezi’’ ile seramik sektöründe bir ilke imza attı. NG Digi+ uygulaması; taşınabilir zemin görüntüleme sistemi, yüksek çözünürlükte 3 boyutlu görüntüleme ve döşeme şablon alternatifleri ile kullanıcılara geniş çaplı bir deneyim sundu.

NG Kütahya Seramik, 240×480 cm’lik üzerinde yürünebilen interaktif zemin görüntüleme sistemiyle birebir ölçekli dijital ürün deneyimini ilk kez Cersaie Fuarı’ndaki ziyaretçilerine yaşattı. Uygulama sayesinde ürünler üç boyutlu bir şekilde incelenerek, yüzey dokuları en gerçekçi şekliyle deneyimlendi.

NG DIGI+ İLE DİJİTAL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Dijital dönüşüm sürecinde interaktif çalışmalarına son hız devam eden NG Kütahya Seramik, NG Digi+ ile web sayfasında ve mobil uygulamalarında da kullanıcılara ürün seçiminde kolaylık sağlıyor. Seramiklerdeki rölyef ve geometrik yüzey hareketleri, ışık altındaki yansıma ve parlaklık özellikleri NG Kütahya Seramik’in web sitesinde ve mobil uygulamasında gerçekçi bir simülasyonla sunuluyor. Aynı zamanda mekânların her
bir yüzeyinde döşeme şablonunu deneyimleme imkânı bulan ziyaretçiler, ürünleri sanal ortamda uygulayarak kendi zevklerine göre mekânlarını tasarlayabiliyor.

NG Digi+, kullanıcılarına çok gerçekçi sanal bir tasarım aracı sunmasıyla ve interaktif zemin görüntüleme sistemiyle mağazacılık konseptine yeni bir bakış açısı getiriyor.