NG, Zafere Giden Yol Dumlupınar’da

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, NG çalışanları ve aileleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü nedeniyle ‘‘Zafere Giden Yol Dumlupınar’’ adlı anlamlı bir program düzenleyerek şehitlikleri ziyaret ettiler.

Her yıl şanlı zaferin kazanıldığı toprakları ziyaret eden Sema Güral Sürmeli ve NG çalışanları, Kırık Kağnı Anıtı, Yüzbaşı Şekip Efendi Şehitliği, Ağaçköy Şehitlikleri, Büyükaslan Şehitliği, Dumlupınar Savaş Müzesi, Atatürk Evi, Kurtuluş Parkı, Dumlupınar Şehitliği ve Şehit Mehmet Sancaktar Anıtı’na gittiler. NG çalışanlarına, her bir anıtın
ve şehitliğin hikâyesi hakkında program boyunca Kütahya Muharip Gaziler Derneği Üyesi Yaşar Saygılı tarafından bilgiler verildi. Düzenlenen etkinlikte şehitler için dua eden grup, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, büyük zaferin kazanıldığı topraklarda olmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını belirttiler.

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, “NG Ailesi olarak, bu vatanın nasıl kazanıldığını biliyoruz. Bu vatan ve bayrak için canımızı veririz. Gururluyuz, mutluyuz. Şanlı zaferin kazanıldığı topraklarda, Kütahya’da doğduk. Bundan dolayıdır haklı gururumuz. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygı minnet ve şükran ile anıyoruz. Bizler de evlatlarımızla birlikte, Atatürk ilke ve inkılâplarına sahip çıkarak bu yolda yürüyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi. Ardından Güral ve NG çalışanları Zafertepe tören alanı etkinlik alanına geçerek, Kütahya Valiliği tarafından düzenlenen Solo Türk, Türk Yıldızları ve Paramotor gösterilerini izlediler.

Ayrıca temiz çevre projelerine oldukça önem veren NG çalışanları, gün boyunca gittikleri yerlerdeki çöpleri topladılar.

ZAFER BAYRAMI’NA YAKIŞAN HAREKET

’’Sen de Umut Ol’’ kampanyasını sürekli dile getiren Sema Güral Sürmeli ile ekibi, mavi kapağa ve geri dönüşüme olan duyarlılıklarını bir kez daha sergilediler. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla şehitlikleri ziyaret eden birçok insana geri dönüşümün önemini anlatarak, cam ve plastik ve kağıt atıkları topladılar. 30 Ağustos’ta plastik ve cam şişeler geri dönüşüme, mavi kapaklar bize diyen Güral: ’’Böylesine anlamlı bir gün olan Zafer Bayramımızda mavi kapaklar çöpe gitsin istemedik. Biliyorsunuz ki mavi kapaklar,
bazı kardeşlerimize umut dağıtıyor. Bugünde şehitlerimizin anısına kapak toplamaya ve bu kapakları geri dönüşüm şirketlerine vererek elde edilen geliri tekerlekli sandalyeye dönüştürerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyoruz.’’ dedi.

Yorum Bulunmuyor

Yorumlar Kapalı