Kütahya Porselen Japon Büyükelçiyi Konuk Etti

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Kütahya Porselen fabrikalarını ve NG Koleksiyon’u ziyaret etti.

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Güral ve Kütahya Porselen İcra Kurulu Üyesi Müzeyyen Şirin, Büyükelçi Akio Miyajima’ya NG Koleksiyon’da Türk kahvesi ikram ettiler. Türk kahvesi eşliğinde Zeybek gösterisini izleyen büyükelçi, Kütahya’nın yöresel dansını izlemekten ve kırk yıllık hatırı olan Türk kahvesini içiyor olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Akio Miyajima, Kütahya Porselen üretim tesisleri ile NG Koleksiyon’u görmüş olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, ‘‘Japonya Büyükelçisi olarak Türkiye’de göreve başlamamın üzerinden iki sene geçmiş bulunuyor. Bugüne kadar
gitmiş olduğum tüm şehirlerde karşılaştığım yakın ilgi sayesinde, Türkiye’de mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürmekteyim. Tarihi, kültürel ve turistik birçok zenginliğe sahip olan güzel Kütahya’nın, bana bir kez daha Türkiye’nin cazibesini keşfetme fırsatı vermiş olduğunu ifade etmek isterim’’ dedi.

Ardından Gülden Güral, Akio Miyajima’ya NG Kurucu Başkanı Nafi Güral’ın başarı hikâyesini anlattı. Miyajima, Nafi Güral’ın başarı hikâyesini dinlemenin kendisine cesaret verdiğini dile getirdi.