NG Kütahya Seramik Türkiye’nin Süper Markaları Arasında

DÜNYANIN önde gelen bağımsız marka ölçümleme programlarından Superbrands 2016-2017’de; inovatif ebatlarıyla, modern teknolojisiyle, fark yaratan tasarımlarıyla ve uluslararası alanda kazandığı ödüllerle tanınan NG Kütahya Seramik, Türkiye’nin süper markalarından biri seçildi.

Ali Poyrazoğlu’nun sunuculuğunu yaptığı Superbrands Ödül Töreni, 6 Aralık tarihinde Hilton İstanbul Bosphorus ev sahipliğinde gerçekleşti. Ödül törenine Kütahya Porselen San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli katıldı.

Sunucu Ali Poyrazoğlu’nun markanızın arkasında yatan efsane nedir? Sorusu üzerine Sürmeli: ‘’ Biz Anadolu’da yaşayan bir firmayız. Öncelikle oradaki çalışma arkadaşlarımın çalışma azimleri ve küçük hayallerimizi büyüterek bir dünya markası yaratmaya çalışmamız diyebilirim. Bizler, başta babam ve 4700 arkadaşımız ile hayal ettik, inandık ve çok çalıştık. Dünyanın en büyük seramikleri NG Kütahya Seramik fabrikasında üretiliyor. Bir fabrika gurur üretebilir mi? Evet üretebilir. Biz yaptığımız her işte, en iyisi olmak için çalışıyoruz.’’ dedi.

Yaklaşık 25 yıldır çalışmalarını sürdüren İngiltere merkezli Superbrands International, faaliyet gösterdiği 89 ülkede ve dünyada markalaşma konusunda bağımsız bir otorite konumunda bulunuyor. Bu yıl, 1148 marka arasından sadece 81 marka, kendi sektörlerinde Türkiye’nin süper markalarından biri olmaya hak kazandı.