İzmir Coffee Festivali’nin Yıldızı Kütahya Porselen Oldu

Kütahya Porselen Coffee Festival İzmir 2017’de, ünlü oyuncu ve sunucu Cenk Doğar’ı, Gastronomi sektörünün ünlü şefi Rafet İnce’yi ve Türkiye 2015 Barista Şampiyonu Özkan Yetik’i kahve severlerle buluşturdu.

13 EKIM’DE başlayan Coffee Festival İzmir 2017’ye, kardeş şirketleri KYK’nın özel olarak tasarladığı tır ile katılan Kütahya Porselen; ilginç menüsü ve yeni nasil ürünleriyle fark yarattı. Gastronomi sektörünün ünlü ismi Şef Rafet İnce’nin menüsünde yer alan Türk  kahveli mantı ve yengeçli kahve çorbası damakları şenlendirirken, ‘kahve kokulu adam’ adıyla bilinen Özkan Yetik’te birbirinden güzel latte sunumlarıyla beğeni topladı.

Kahve festivaline fark yaratan ürünleriyle katılan ve yoğun ilgi gören Kütahya Porselen, marjinal ürünleri arasında yer alan dripperları, kaplama ve etnik desenli fincanları, organik boyalarla üretilen fincanları ve modern kahve sunumları için binlerce çeşitte ürünü, festivalde kahve severlerle buluşturdu. Kütahya Porselen, Türkiye’de ilk defa dripper üreterek patentini aldı. Dripper; kahve demlemek için tasarlanmış bir ürün ve birbirinden lezzetli kahveleri yapmaya imkân sağlıyor. Tasarımcılar ve en yetenekli baristaların fikirlerinin birleşmesinden çıkan sonuçlara göre yeni bir dripper tasarlayan Kütahya Porselen, ürünün ar-ge çalışmasını da kendisi gerçekleştirdi.