Kütahya Porselen’e Design Turkey’de 2 Ödül Birden

Yenilikçi tasarımlarıyla ön plana çıkan Kütahya Porselen’in Nanopor Güz Yemek Takımı ve Tasarımcı Gamze Güven ile birlikte tasarladığı Starbucks Kahve Fincan Takımı, Design Turkey’de İyi Tasarım Ödülleri’ne layık görüldü.

T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) iş birliğiyle TURQUALITY® programı dâhilinde gerçekleştirilen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri bu yıl 7. kez sahiplerini buldu. Tasarımcısı, marka sahibi ya da üreticisi Türk olan ürünler için 2.500’ün üzerinde başvuru yapılan yarışmada, ambalajdan ev eşyasına kadar 13 ayrı sektörden, son 3 yıl içerisinde üretilmiş tasarımlar, 30 uluslararası jüri üyesi tarafından değerlendirildi. Jürinin kararıyla Kütahya Porselen, yüzlerce konuğun ağırlandığı ödül gecesinden 2 ödülle döndü.

Milli Porselenin Ödüllü Tasarımları

İyi Tasarım Ödülü’ne layık görülen Nanopor Güz Yemek Takımı ile Kütahya Porselen, reaktif sırrı tanımlı yüzeylerde uygulayarak ürünlerin yüzeyinde doku oluşmasını sağlıyor. Sonbahar koleksiyonu Nanopor Güz, doğal renkleri ve yüzeyiyle kullanıcılarının beğenisini topluyor. Milli porselen markasının İyi Tasarım Ödülü’ne layık görülen bir diğer koleksiyonuysa, Tasarımcı Gamze Güven ile birlikte tasarladığı Starbucks Türk Kahvesi Takımı. Kütahya Porselen bu özel tasarımda Starbucks marka kimliğini ve Türk kahve kültürünü birleştiriyor. Logo kabartmalı modern çizgilerle şekillendirilirken Türk kültürünün oryantalist yanı fincan kulpuna yansıyor. Koleksiyon; porselen tepsi, single – double kahve fincanları ve tabakları ile cam bardaktan oluşuyor.