Kahve Festivallerinin Yıldızı Kütahya Porselen

Kütahya Porselen, Avrupa‘nın en büyük açık hava kahve etkinlikleri arasında yer alan Coffee Festival İstanbul 2018’in ardından, Ankara ve İzmir’de kahveseverlere unutulmaz bir festival yaşattı.

<center>Aslı Hünel - Sema Güral Sürmeli</center>
Aslı Hünel – Sema Güral Sürmeli

Kahve dünyasında fark yaratan tasarımlarını tanıtan Kütahya Porselen; İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenen kahve festivallerinde, kahve denince ilk akla gelen ünlü isimleri standında konuk etti. Kahvenin federali olarak tanınan Sam Çeviköz ile kahve sohbeti ve tadımı, “Kahve Topraktan Fincana” kitabının yazarı Cenk R. Girginol’un imza etkinliği, Executive Chef Rafet İnce ile kahveli tarifler yarışması ve dünyaca ünlü Micro Art sanatçısı Hasan Kale’nin Micro Art Workshop’u festivale damga vurdu. Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli’de etkinliklerde yer alarak Kütahya Porselen standını ziyaret eden ünlü isimleri ağırladı. Kütahya Porselen standına konuk olan tanınmış diyetisyenlerden; Ali Dereli, Dilara Koçak, Mehlika Öktem Boz, Merve Tığlı Çınar ve sanatçı Aslı Hünel gibi ünlü isimler düzenlenen bazı etkinliklere de eşlik ettiler.

Kütahya Porselen standına, üç büyük şehirden yoğun ilgi

Kütahya Porselen; İstanbul, Ankara ve İzmir Coffee Festivallerinde, yeni nesil tasarımlarını on binlerce ziyaretçiyle buluşturdu. İnovatif ürünleriyle sektöründe öne çıkan Kütahya Porselen, kahveseverlerden de bu doğrultuda güzel geri bildirimler aldı ve kahve dünyasına kazandırdığı ürünleriyle  etkinliği farklı bir boyuta taşıdı.

Kahve sunumları için tasarladığı ürünleri dikkat çekti.

Özellikle genç kuşağın tercih ettiği üçüncü dalga diye tabir edilen kahve akımını göz önüne alarak üretim gerçekleştiren Kütahya Porselen, yeni nesil ürünleri arasında yer alan dripperları, kaplama ve etnik desenli fincanları, organik boyalarla üretilen fincanları ve modern kahve sunumları için tasarladığı ürünlerini festivalde tanıttı.

Türkiye’nin ilk dripperları Kütahya Porselen’den

Türkiye’de ilk kez dripper üreterek patentini alan Kütahya Porselen, lezzetli kahveler yapmaya olanak sağlıyor. Tasarımcıların ve en yetenekli baristaların fikirlerinin birleşmesinden çıkan sonuçlara göre yeni bir dripper tasarlayan Kütahya Porselen, yeni nesil kahve demleme yöntemlerine uygun olarak üretim gerçekleştiriyor. Pratik kullanıma sahip “3.Nesil Barista Kahve Filtresi” yeni bir kahve deneyimi sunuyor.