Kütahya Porselen Yükselen Yıldızlarıyla Buluştu

Kütahya Porselen, iş ortaklarına yönelik düzenlediği ‘Yükselen Yıldızlar 2019’ toplantısını 28 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında NG Afyon Otel’de gerçekleştirdi.

Kütahya Porselen’in Türkiye’nin dört bir yanından gelen iş ortaklarıyla buluştuğu toplantıya; NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, NG Lojistik Pazarlama Yatırım ve Gayrimenkul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Güral ve Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Üyesi Gülsüm Güral katıldı.

‘‘Türkiye’ye Döviz Kazandıran Bir Firma Olmanın Gururunu Yaşıyoruz’’

Yükselen Yıldızlar toplantısında konuşma yapan Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, ‘‘Bugün bu salonda, sektörümüzü temsil eden çok önemli kişiler var ve biz birlikte çok büyük bir aileyiz. Bu ailenin birer ferdi olarak aynı hedeflerle, aynı amaca yürüdüğümüz için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Yerli üretimin ve istihdamın ne demek olduğunu çok iyi anladığımız bugünlerde, belki de en zor işlerden bir tanesini yaparak hem üretiyor hem de ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bu anlamda hepimize çok büyük görevler düştüğünü düşünüyorum. Dünyada yapılmayan birçok üretimin ve tasarımının arkasında müthiş bir Kütahya Porselen ekibi var. Ar-Ge ve Tasarım merkezini Türkiye’de ilk kuran firmalardanız. Bu merkezleri kurabildiğimiz ve ilkleri başardığımız için dünya porselen sektörüne yön veren bir marka konumuna geldik. Ürünlerimizi yurt içi ve yurt dışında fuarlarda sergiledik ve inanılmaz güzel yorumlar aldık. Yurt dışında bizim ürünlerimizin beğenilmesi demek ihracat demektir. Türkiye’ye döviz kazandıran bir firma olmanın gururunu yaşıyoruz.’’ dedi.

‘‘Gözlerimizi Zirvelerden Ayırmadan Yolumuza Devam Ediyoruz’’

Toplantı konuşmasına, geçmiş yıllarda Türkiye’nin siyasal ve ekonomik olarak zor durumlardan geçtiğini anlatarak başlayan NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, konuşmasını şöyle sonlandırdı; ‘‘Geçmişte yaşadığımız sıkıntılı seneleri hatırladığımızda, bugün yaşananların eskiden yaşadıklarımıza oranla çok basit kaldığını düşünüyoruz ve tempomuzu yavaşlatmak bir yana daha da arttırarak yolumuza devam ediyoruz. Bu sadece benim düşüncem değil, çalışan aile bireylerimiz ve çalışma arkadaşlarımız ile aynı düşüncelere sahip olarak uyum içinde çalışıyoruz. Takdir edersiniz ki şirket içindeki çalışma süreçlerinde uyum çok önemlidir. Tüm paydaşlar aynı düşünce altında toplanırlarsa, birbirlerine destek olacakları için başarıdan başarıya koşarlar. Aksi olursa ise durağanlaşırlar. Biz, her şeyden önce frene basmayacağız. İşlerimizi normal akışında devam ettirip hiçbir olumsuz fikre itibar etmeden, moralimizi bozmadan, umudumuzu kaybetmeden, hesabımızı doğru yapıp ayağımızı yere sağlam basarak, gözlerimizi zirvelerden ayırmadan yolumuza devam ediyoruz.’’

Kütahya Porselen 2019 Kreasyonu Moda Yaratıyor

Yükselen Yıldızlar 2019’da, Kütahya Porselen en yeni koleksiyonlarını iş ortaklarına tanıttı. Doğal ve yenilikçi seriler, şıklığın hâkim olduğu ve farklı tarzdaki koleksiyonlar beğeni topladı. Tasarımından üretim aşamasına kadar her ince detayına kadar özel teknolojiler kullanılarak üretilen Nanobone, Design Week’te İyi Tasarım Ödülü’ne layık görülen Nanopor Reaktif, doğadan ilham alınarak üretilen Nanokrem, sıcak renkleri sofralara yansıtan Nanoceram ve metal izlerine karşı güçlü bir performans sergileyen Corendon Kütahya Porselen’in en çok ilgi gören serileri arasında yer aldı.

Muhteşem Gala Gecesi

Yükselen Yıldızlar 2019 gala gecesi unutulmaz anlara sahne olurken, gecenin en önemli konuğu Uşak Valisi Funda Kocabıyık’tı. Gala gecesinde konuşma yapan Kocabıyık, ‘‘Kütahya Porselen Ailesiyle birlikte olmaktan ne kadar çok mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Benim için üretici, üretim ve beraberinde gelen istihdam çok önemli. Kütahya Porselen’de,Türkiye’mizin bu anlamda en büyük şirketlerinden bir tanesidir. Şirketler, Ar-Ge’ye yatırım yaptığı zaman Türkiye sınırlarının dışına çıkabilirler. Kütahya Porselen bunu çok iyi başarmış bir şirket. Her geçen yıl kendisini daha da aşıyor ve çok kreatif ürünler üretiyor. Tabii bu başarıların kazanılmasında büyük rolü olan Sema Güral Sürmeli’dir. Kendisi benim arkadaşım ve arkadaşım olmasından gurur duyduğum kadınlardan bir tanesi. Kütahya Porselen gerçekten becerikli ve başarılı kadınların olduğu bir şirket olmuş, bundan da ayrıca gurur duydum. Kütahya Porselen’i her zaman yükselen yıldızlar arasında görmek istiyorum. Çünkü Kütahya Porselen sadece bizim bölgemizin değil, Türkiye’nin de gururu!’’ dedi.

Başarılı iş ortaklarının ödüllendirildiği gala gecesinde, Türkiye ve bölge ciro ödülleri sahiplerine takdim edildi. Kütahya Porselen Yükselen Yıldızlar gala gecesinde sahne alan Hillband orkestrası, muhteşem performansıyla konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.