NG Kütahya Seramik 30. Yılını Kutladı

1989 yılından bu yana ürettiği tasarımlarla fark yaratan Türk seramik sektörünün lider markası NG Kütahya Seramik, 30’uncu yılını 27 Nisan tarihinde İstanbul Raffles Otel’de 700 konuğun katıldığı görkemli bir geceyle kutladı.

NG Ailesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen geceye medyanın tanınmış isimleri, sanat ve iş dünyasının önemli temsilcileri, mimarlar, inşaat sektörünün önemli isimleri ve NG Kütahya Seramik’in iş ortakları katıldı. Gecede NG Kurucu Başkanı Nafi Güral eve eşi Gülsüm Güral, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ve eşi Yelda Güral, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ve eşi Onur Sürmeli, NG Hotels Başkanı Hediye Güral Gür, NG Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Güral davetlilere ev sahipliği yaptı. Sunuculuğunu Devlet tiyatrosu oyuncusu Levent Özdilek ve oyuncu Hande Subaşı’nın yaptığı geceye Türkiye ve dünyadan 700 konuk katıldı. Gala gecesi NG Kütahya Seramik’in başarılarla dolu 30 yıllık serüvenini anlatan mini belgesel ile başladı. Fuaye salonunda sergilenen devasa boyuttaki Atatürk portresi geceye katılan tüm misafirler tarafından yoğun ilgi gördü.

NG SPAIN MARKASININ LANSMANI YAPILDI

NG Kütahya Seramik yeni markası NG Spain’in lansmanını ilk kez bu gecede gerçekleştirdi. NG Spain; Azuvi, Cerocuarenta ve Living Ceramics firmalarının; sektöre öncülük eden tasarımları ile NG Kütahya Seramik’in sınırsız seçenekteki koleksiyonlarından ve sektör tecrübesinden gücünü alıyor.

Nafi Güral: “Ustalarımız, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve mimarlarımızla kol kola girerek 30 yıla geldik”

30’uncu yıl gecesinde söz alan NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, NG Kütahya Seramik’in 1989 yılından bugüne geldiği noktayı değerlendirdi. Nafi Güral, “30 yılda çok büyük bir mesafe kat ettik. İlk üretimimize 10 x 20 cm ebadıyla başladık. Bugün dünyanın en büyük ebatta üretimini yapan firma konumuna geldik. Tabii buralara gelirken çok sıkıntılar da çektik. 1990 yılından bahsediyoruz. O yıllarda memlekette üretim yapmak, ön yargılı ustalarla çalışmak mesai isteyen bir işti. Ustaların egosunu kırmak hiç de kolay olmadı. Diğer taraftan 90’lı yıllarda Türkiye kabuk değiştiriyordu. Bu değişimle birlikte Türkiye’nin gelişmesinden inşaat sektörü çok önemli bir rol oynadı. İnşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte Türkiye gelişti. Bununla birlikte seramik sektörü de değişti ve gelişti.

Nafi Güral: “Başarı ekip işi; ben sadece bir bireyim”

Tabii bir başka büyük faktör ise çalışanlarımızdır. Ekip arkadaşlarımız büyük fedakârlıklarla çalıştılar ve bugünlere geldiler. Her ne kadar benim adım telaffuz ediliyorsa da bu ekibin içinde tek bir bireyim, başka bir rolüm yok. Esas başarı bu salondaki iş ortaklarımız, mimarlarımız, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve en önemlisi de bu ürünleri kullanan tüketicilerimize ait. Bunun için hepinize teşekkür ediyorum. Bu salonda bulunamayanlara da sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum. İyi ki sizler varsınız.

Erkan Güral: “Özümüz ve benliğimizi yitirmeden dünya pazarında Türkiye’yi temsil ediyoruz.’’

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, gecede yaptığı açılış konuşmasında ailecek çalışmaktan dolayı son derece mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. Güral, “Yaptığımız her işi en iyi şekilde yerine getirme gayreti içindeyiz. Özümüzle ve sadeliğimizle yaşamayı çok seviyoruz. Bu duruşumuzu asla bozmak gibi bir niyetimiz olmadı ve olmayacak. Kütahya’dan dünyanın birçok ülkesindeki pazarda ürünlerimizle ülkemizi temsil ediyoruz. 30 yılda bizimle birlikte çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza, iş ortaklarımıza, bayilerimize ve bizleri evlerine konuk eden müşterilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Hakan Aysev ve Cenk Eren senfoni orkestrasıyla geceye damgasını vurdu

NG Kütahya Seramik 30’uncu yıl gecesinde dünyaca ünlü opera sanatçısı Hakan Aysev, geceye özel oluşturulan 30 kişilik senfoni orkestrası ile birlikte sahne aldı.

Opera seçkileriyle büyük beğeni toplayan Aysev’den sonra senfoni orkestrası, Türk müziğinin güçlü ses Cenk Eren’e eşlik etti. Sanatçılar, performanslarıyla davetlilerden tam not aldılar.

Gecede, NG Kütahya Seramik’in 30. yılına özel olarak hazırlanan ve belki de dünyada ilk kez seramik paleti görünümünde tasarlanan pastayı Nafi Güral ve ailesi birlikte kesti.