Gerçek Bir Türkiye Aşığı, Nafi GÜRAL

İş hayatında 58 yılı geride bırakan NG Kurucu Başkanı Nafi Güral iyimserlik, çalışkanlık,  aile bağları ve yurt sevgisiyle dopdolu yüreği ve bitmeyen enerjiyle başarı hikâyesini NG Koleksiyon’da anlattı.

Nafi GÜRAL
Nafi GÜRAL

Vefa, aile bağları, tevazu ve çalışkanlık… Bu sözcükler NG ailesi olarak bizler için en önemli enerji kaynakları. NG Kurucu Başkanımız ve sevgili babamız Nafi Güral hayat yolculuğumuzda her zaman ışığımız oldu. Doğru bildiği her şeyi sadece birinci çemberdeki ailesiyle değil, kendi ailesinden ayırmadığı iş arkadaşlarıyla da büyük bir cömertlikle paylaştı. 50. sayımızı büyük bir gururla kutladığımız NG dergimizin de hem en iyi okuru hem de destekçisi oldu. “Benim mutsuz olduğum an yok. Benim her anım mutludur. Kötümserlik benim lügatımda yoktur,” diyen Nafi Güral tüm iyimserliği ve çalışma aşkıyla dergimizin onur konuğu oldu bu ay.

Sevgili babacığım, iş yaşamında 58 yılı devirdin… 58 yıla tecrübeler, hüzünler, mutluluklar sığdırdın ve ben de bir kısmına şahit olduğum için  kendimi hep şanslı hissettim. İlk olarak sana şunu sormak isterim, başarılı bir iş adamı olmasaydın ne olmak isterdin?

Tam 58 yıldan beri çalışıyorum… Tabii ne olurdum bilemem ama kendi iradem geçerli olur ise başka bir şey olmak istemezdim. Yine iş insanı olmak isterdim.

Rahmetli dedem Ali Güral’ın işe bakış açısından sana dokunan unsurlar nelerdi?

Hem aile terbiyesini hem de iş konusunda tüm bilgilerimi ondan aldım. Babam benim mentorum oldu. İş hayatıyla aile yaşantısını birleştirdiğimizde ikisinin de mükemmel olduğu, dolayısıyla da bu mükemmelliğin hem aile hem de iş hayatımıza yansıdığını görüyorum. Çok şey öğrendim babamdan… Öğrendiğim en önemli şeylerden biri de tevazu konusuydu. Bana şunu söylemişti: ’’Oğlum, toplumda konuşmak yerine tevazunu konuşturmayı tercih et.’’ Çevremdeki insanlar da sadece benim değil, aile fertlerimizin tamamının tevazu anlamında çok cömert olduğunu ifade ederler. Tabii bu başarılar kolay elde edilmedi. Sadece çok çalışmakla değil, aynı zamanda ekip çalışmasının ön plana çıkartılması arzusuyla… Takdir ederseniz ki, bir insan bir şey yapamaz. Ama ekip
olursanız, ekip mükemmeldir. Bu nedenle biz iş hayatımızda ekip çalışmasına da son derece önem veriyoruz.