Erkan Güral ve Sema Güral Sürmeli 29 Ekim Resepsiyonuna Katıldı

CUMHURİYETİMİZİN 93. Yıl dönümümü münasebetiyle,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan bir resepsiyon verdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen resepsiyona; siyaset, sanat ve iş dünyasının yanı sıra şehit yakınları ile gazi ve gazi yakınlarından oluşan kalabalık bir davetli grubu katıldı.

Resepsiyonda Kütahya’yı; NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ve eşi Onur Sürmeli temsil etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Cumhuriyeti bir kopuş olarak değil, bir devamlılık, yeni ve daha güçlü bir başlangıç olarak görmeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti’ni, Cumhurbaşkanlığı Forsundaki 16 yıldızda anlamını bulan 2 bin 200 yıllık devlet geleneğimizin, bu topraklardaki bin yıllık varlığımızın son halkası olarak değerlendiriyorum. Her bir karışı, mübarek şehit kanıyla mayalanmış olan bu toprakları millete vatan kılan, şehit ve gazilerimizin fedakârlık ve kahramanlığıdır.

Anadolu’nun kapılarını açtığımız 1071 Malazgirt Zaferinden beri, bu coğrafyada tutunmak, varlığımızı idame ettirmek için büyük bedeller ödüyoruz. Hiçbir kazanımımız kolay olmadı, hiçbir zafer bizlere altın tepside sunulmadı” dedi.