Bir Zafer Çığlığının Ardından

FIFA ile France Football Dergisi’nin birlikte dünyada yılın oyuncusunu seçtiği Ballon  d’Or töreninde Cristiano Ronaldo’nun attığı çığlık, anlık bir tepkiden fazlasını, derin bir
rekabeti de temsil ediyor.

2014 yılının en değerli oyuncusunun seçileceği FIFA Ballon d’Or ödülü için favori aslında en başından beri Cristiano Ronaldo’ydu. Harika bir yıl geçirmişti. Real Madrid’e yıllardır hasretle beklediği 10.Avrupa şampiyonluğunu getiren takımın gol makinesi olmuş, İspanya Kral Kupası, UEFA Süper Kupası ve Kulüpler Dünya Kupası zaferlerine imzasını atmıştı.  Yine de birçoklarının gözünde dünyanın en iyisi olduğunu ispatlayabilmek için bundan fazlasını yapması gerekiyordu. Bu bitmek bilmez ispat çabası onun bir yandan benzini olurken bir yandan da makus talihiydi ve rekor oyla yılın en değerli oyuncusu Ballon d’Or ödül töreninde bile Ronaldo bu ruh halini futbolseverlere beklenmedik bir şekilde yansıttı.

Aslında Ronaldo ödülü almak için sahneye geldiğinde yine her zamanki sıkıcı konuşmalardan birini yapacağa benziyordu. Gerçekten de beklenen sözleri söyledi. Daha iyi olmak için çalışacağından, seneye 4 Ballon d’Or ödüllü rakibi Messi’yi yakalamak istediğinden söz etti. Fakat beklenmedik bir şey oldu. Bayağı haykırdı Ronaldo, o doğruluk payı olsa da ezberlenmiş metnin ifade edemediği bir duyguyu ciddi ciddi haykırarak anlatmaya çalıştı. Kimileri için antipatik olabilir, belki de gerçekten anlamsız ve saçma sapan bir jest ama Ronaldo’nun o çıkardığı garip ses bastırılamamış bir duyguyu ifade ediyordu. Bu yazı o haykırış için yazıldı.

Yorum Bulunmuyor

Yorumlar Kapalı