Başkanımız, Kütahya’ya İyiki Geldiniz

Kütahya’nın gelişmesi için her konuda destek olan TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, Kütahya ve İlçeleri Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı’na katıldı.

Kütahya’ya gelerek değerli görüşlerini paylaşan Türk özel sektörünün en büyük temsilcisi Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’yla birlikte olmaktan Kütahyalılar mutluluk duydu. 9 Temmuz Çarşamba günü düzenlenen Kütahya ve İlçeleri Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı’na katılan Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nu, Kütahyalılar büyük bir sevinçle karşıladı.

KUTSO ADINA NAFİ GÜRAL, TALEPLERİ DİLE GETİRDİ

Toplantının açılış konuşmasında; Zafer OSB’ye doğalgaz getirilmesi, kente TOBB üniversitesi kurulması ve serbest bölge kurulması çalışmaları hususlarında destek isteyen Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Nafi Güral şunları dile getirdi:

‘’Bugün Bizim unutamayacağımız mutlu, keyifli günlerden bir tanesi. Değerli Başkanımız şehrimizi onurlandırdı. Zafer Organize Sanayi Bölgesi adı altında yaklaşık 600 hektarlık organize sanayi bölgesinin kuruluşu tamamlandı. Kütahya’mızın ekonomik açıdan gelişmesine büyük katkı sağlayacak olan Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nin elektrik ve doğalgaz bağlantısının tamamlanması için değerli desteklerinizi esirgemeyeceğinizi biliyoruz. Rüzgâr enerji santrali ihalesinde biz Kütahya olarak talip olmak istiyoruz. Yatırımcı firmaya bedelsiz yer teklif etmek istiyoruz, sizden de bu konuda bizi tavsiye etmenizi rica ediyoruz. Değerli Başkanım biliyorsunuz, Marmara artık sanayiye doydu Kütahya’nın da lokasyon itibari ile yatırımlara çok uygun olduğunu düşünüyoruz. Gelecek yatırımcılara özendirilmesi konusunda destek istiyoruz. TOBB ETÜ Kütahya Yüksek Teknoloji Fakültesi’nin ve Teknoloji Meslek Yüksek Okulunun Kütahya’ya kazandırılması konusunda YÖK tarafından onaylanmayan engelin ortadan kalktığını düşünüyor, destek bekliyoruz.

‘’ RIFAT HISARCIKLIOĞLU: KÜTAHYA ANADOLU’NUN PARLAYAN YILDIZI

Nafi Güral’ın ardından konuşma yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,’’ Nafi Güral Kütahya ve Türkiye için marka bir isim, aynı zamanda Kütahya’nın dünyaya duyurulmasında da marka bir isim. Birçok yönüyle onu takdir ediyorum. Kütahya’daki tüm oda başkanlarımı kutluyorum. Türkiye örnek olabilecek bir davranış sergilemekte. Bizim kültürümüzde birlik ve beraberlikte rahmet, ayrılıkta azap vardı. Kütahya’daki tüm oda ve borsaları her zaman birlikte hareket etmektedir. Paylaşabilmek çok kolay bir şey değil. Burada oda başkanları paylaşıyorlar. Kütahya artık Anadolu’nun parlayan bir yıldızı. İstanbul, Bursa Kocaeli artık sanayiye doydu, taşıyor. Bu şehirlere arazi yetmiyor. Bursa’daki tarım arazilerini ya sanayiye çevireceğiz, ya da yeni açılım alanlarına gideceğiz. Tarım arazilerini sanayiye açamayız. Bu açıdan Kütahya en avantajlı bölgelerden birisi. Kütahya seramikte, camda ve porselende dünya markası. TOBB Etü Üniversitesi konusunda benden yana söz. Siz talebinizi yapın ben ileteceğim demiştim ama fakülteyi yapamadık. YÖK sıcak bakıyor, sizlerin ve bizlerin talebi doğrultusunda Kütahya’ya TOBB Etü Üniversitesi’ni kazandıracağız. Zafer OSB ile ilgili Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza talebinizi ileteceğim’’ dedi.