Ambiente Fuarı’nda Kütahya Porselen İmzası

Kütahya Porselen en yeni koleksiyonları ve 525 metrekarelik sergi alanıyla, bu yıl 100 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan Ambiente Frankfurt Züccaciye ve Ev Aksesuarları Fuarı’na damgasını vurdu.

ALMANYA’DA gerçekleşen ‘Ambiente Frankfurt 2017 Züccaciye ve Ev Aksesuarları Fuarı’na, 96 farklı ülkeden 4 bin 454 firma katılım sağlarken, Türkiye’den 146 firma fuarda yerini aldı. 10-14 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşen fuarda; sofra eşyaları, aksesuarlar, hediyelik eşyalar, tekstil ürünleri, mutfak ve depolama üniteleri olmak üzere pek çok alanda profesyonel markanın yeni sezon için hazırladığı koleksiyonlar sergilendi. Uzman tedarikçi ve tasarımcılar için uluslararası buluşma noktası olan sektörün en önemli fuarı Ambiente, bu sene her zamankinden çok daha renkli ve hareketliydi. Fuar bu yıl, 100 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.
Dünyanın en büyük üretim kapasitesine sahip Kütahya Porselen; Mitterteich Porzellan, 1400 Mitterteich ve Naturaceram markalarıyla birlikte dört ayrı standı ile toplamda 525 metrekareden oluşan sergi alanı ve eşsiz tasarımlarıyla fuara damgasını vurdu. Ürünlerde ve stant genelinde sadelik ve yalınlık ön plandaydı. Almanya’nın önemli şehirlerinden Mitterteich’ın Belediye Başkanı Roland Grillmeier, Kütahya Porselen ve Mitterteich Porzellan standlarını ziyaret edip, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ve Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Güral ile görüşerek sektör ve ürünler hakkında bilgi aldı.
Kütahya Porselen’in sektördeki yarım asırlık tecrübesiyle Türkiye’de bir ilke imza atarak ürettiği bone porselen serisi, ince yapısı ve zarifliği ile standa şıklık kattı. Kütahya Porselen’in usta ellerinden çıkan bone porselenleri; şık çizgileri, şeffaflığı, zarafeti ve dayanıklılığıyla diğer geleneksel sofra eşyası ürün gruplarından ayrılarak ön plana çıkıyor. Üretimi ciddi ve maliyetli bir teknolojik çalışma gerektiren bone porselenler, Kütahya Porselen’in tasarım ve üretimdeki ustalığı ile can buluyor.
Dünyaca ünlü tasarımcı Defne Koz’un 1400 Mitterteich için hazırladığı ‘Gurme Koleksiyonu’, 1400 Mitterteich standında sergilendi. RedDot ve İdea ödüllerine sahip olan ‘Plano’, ‘Ala’ ve ‘Onda’ serilerinin yanı sıra koleksiyona yeni ilave edilen, beyaz parlak sırın yanı sıra, renkli mat dokunuşlar ile hazırlanan ‘Bordo’ serisi de çok beğenildi.
Ho-Re-Ca sektörü için tasarlanan ‘Zen’ serisi standın gözdesiydi. Uzakdoğu’nun Zen bilgeliğini ve dinginliğini hissettiren seri, insanları günlük hayatın karmaşasından kurtarıyor. Her bir parçası, farklı bir taş formundan esinlenerek tasarlanan seriyle Zen bahçeleri gibi özgür düşünceleri açığa çıkaran sofralar kuruluyor. Ho-Re-Ca sektörünün beklentilerini karşılayan serilerden ‘Corendon’ ise reaktif sırlı, rustik ve craft yapısıyla büyük beğeni topladı.
Bu yılın moda renklerinden oluşan yeni ürünlerin eklendiği Naturaceram koleksiyonu ise doğanın canlılığını yaşam alanlarına taşımak isteyenlerin tercihi oldu.