Yeni Nesil Alışveriş

Sapanca’nın İlk Alışveriş Merkezi NG Sapanca Bedesten Hizmete Açıldı.

OTEL yatırımları ile turizm sektöründe adını duyuran NG Grubu ilk alışveriş merkezi projesine Ng Bedesten ile Sapanca’da imza attı. Toplam 23 bin 321 metrekare TEM Otoyol Sapanca gişelerinin çıkışında yapımı tamamlanan NG Bedesten’de mağazalar hizmete açıldı. Burger King, Ömer Efendi, Kestane Cafe yanı sıra Migros, Caraclan da kapılarını açan ilk mağazalar arasında. Bu heyecan verici projeyle ilgili olarak NG Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Ay’dan bilgi aldık.

Bu yeni projenin konumu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Merkezi bir konumda hayata geçen NG Sapanca Bedesten AVM’ye; Ankara gişelerinden iki saat, İstanbul gişelerinden bir saat, İzmit gişelerinden 15 dakika, Adapazarı gişelerinden 10 dakika içerisinde ulaşılabiliyor. İstanbul-Ankara yolu üzerinde dinlenme ve çekim merkezi oluşturacak olan NG Bedesten AVM aynı zamanda İzmit ile Adapazarı merkez ve ilçelerinden önemli bir müşteri potansiyeline sahip. Sapanca sahip olduğu lokasyon avantajı ile iş toplantıları ve özellikle sağlık turizmi açısından değerlendirildiğinde, İstanbul, Ankara, İzmit, Bursa gibi büyük şehirlere yakınlığı nedeniyle tercih ediliyor.

NG Sapanca Bedesten AVM’nin içerisinde kaç mağaza yer alacak?

Farklı alanlarda hizmet verecek toplam 52 mağaza yer alacak. Tabii böylesine büyük bir alan söz konusu olunca otopark için de 150 araçlık geniş bir alan ayrıldı. Bu tür mekanlarda özellikle çocuklar için özel alanlar çok önemli.

Bu projede de böyle bir alan organize edildi mi?

Evet, Buseden Toys yer alıyor. Tam donanımlı dekore edilmiş 1500 metrekarelik çocuk  eğlence alanı tasarlandı. AVM’nin içinde hangi ünlü markalar yer alıyor? Burger King,  Ömer Efendi, Kestane Cafe yanı sıra Migros , Caraclan da kapılarını açan ilk mağazalar oldu. Kütahya Porselen, Buseden Toys, 1500 m2 çocuk eğlence alanı, NG Kütahya Seramik, Taç, LC Waikiki gibi birçok yerli ve ulusal marka da yer alıyor.