Masterchef Jürisinden Kütahya Porselen Ziyareti

View Gallery 4 Photos

MasterChef Türkiye jüri üyeleri Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna Kütahya Porselen’i ve NG Müze’yi ziyaret etti.

MasterChef Türkiye programının çekimi için Afyon’a gelen Türkiye’nin ünlü şefleri Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu NG Afyon’un misafiri oldu. Kütahya Porselen Gastronomi Danışmanı Şef Rafet İnce, NG Afyon’da MasterChef jürilerine özel lezzetlerini sundu. Ardından Kütahya’ya gelen şefler Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ve Kütahya Porselen çalışanlarıyla birlikte Kütahya Porselen’i ve NG Müze’yi gezdi.

Sema Güral Sürmeli, NG Müze’de yer alan özel koleksiyonlar hakkında ünlü şeflere bilgi verdi. Kahvenin öğütülmesinden pişirilip servis edilmesine kadar kullanılan eşyalara da yer verilen NG Müze’nin Türk kahvesi kültürü köşesinde; kahvenin hikâyesine eşlik eden eşyaları ve porselenin serüvenini anlatan Sürmeli’yi, şefler dikkatle dinledi. Aynı zamanda NG Müze’de Kütahya yöresine ait zeybek oyunu da sergilendi.

Konuklar, keyifle izledikleri yöresel halk oyununu Instagram hesaplarında paylaştı. Sema Güral Sürmeli, MasterChef Türkiye jüri üyeleri Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna’ya özel olarak seçilen hediyelerini takdim etti.