Yeni Tasarımlar Kahveseverler İle Biraraya Geldi

Kütahya Porselen, Avrupa‘nın en büyük açık hava kahve etkinlikleri arasında yer alan İstanbul Kahve Festivali’nin ardından, Ankara’da da kahveseverlere unutulmaz bir festival yaşattı.

Kahve dünyasında fark yaratan tasarımlarıyla öne çıkan Kütahya Porselen; kahve denince ilk akla gelen ünlü isimleri bu sene de standında konuk etti. Executive Chef Rafet İnce, Kahvenin Federali Sam Çeviköz ve Diyetisyen Ali Dereli ‘‘Kahve Sohbetleri’’ etkinliğinde kahveseverler ile buluştu.

Chef Rafet İnce’nin kahveli smoothie’si ile Sam Çeviköz’ün tereyağlı-ballı kahvesi Ankara ve İstanbul Kahve Festivalleri’nde beğeni topladı. Hassas Anne olarak tanınan Ece Kumkale, sosyal medya fenomenleri Merve Mucuk ve Ayşenur Parlak da Kütahya Porselen standına konuk oldu. Kütahya Porselen, yeni nesil ürünleri arasında yer alan dripperlarını, etnik desenli ve organik boyalarla üretilen fincanlarını, modern kahve sunumları için tasarladığı kaplama ürünlerini festivalde tanıttı.

Türkiye’nin ilk dripper ürünlerinde Kütahya Porselen imzası

Özellikle genç kuşağın tercih ettiği üçüncü dalga diye tabir edilen kahve akımını göz önüne alarak üretim gerçekleştiren Kütahya Porselen, yeni nesil ürünlerini kahve festivallerinde ziyaretçilerle buluşturdu. Türkiye’de ilk kez dripper üreterek patentini alan Kütahya Porselen, birbirinden lezzetli kahveleri yapmaya olanak sağlıyor.

Tasarımcılar ve en yetenekli baristaların fikirlerinden yola çıkarak yeni bir dripper tasarlayan Kütahya Porselen, yeni nesil kahve demleme yöntemlerine uygun olarak üretim gerçekleştiriyor.

Pratik kullanıma sahip “3. Nesil Barista Kahve Filtresi” ile kahve demleme sürecinin her adımı kolay takip edilebiliyor.