Türkiye’nin En İtibarlı Porselen Markası

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu sene 10’uncusu gerçekleştirilen, Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’na ilk kez dâhil edilen porselen sektöründe“ Türkiye’nin En İtibarlı Markası” seçildi.

Sektörünün ilk yerli üreticilerinden biri olarak yola çıkan ve bugün dünyanın bir numaralı porselen üreticileri arasında yer alan Kütahya Porselen başarılarına bir yenisini daha ekledi.

İnovatif tasarımlarını dünya sofralarıyla buluşturan marka, Türkiye İtibar Akademisi tarafından, Yıldız Teknik ve Bursa Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinin akademik denetiminde gerçekleştirilen Türkiye’nin En İtibarlı Markaları Araştırması’nın sonucuna göre Kütahya Porselen, ‘’En İtibarlı Porselen Markası’’ oldu. Türkiye İstatistik Kurumu’nun “Türkiye Örneklemi” kabul ettiği Türkiye İtibar Endeksi Araştırması, 26 bölge ve 72 ilde yaklaşık 12 bin kişi ile görüşülerek gerçekleştirildi.

Yaşamın her anına dokunan koleksiyonlar Üretim kapasitesi, teknolojisi ve dünyada ilk kez uyguladığı üretim teknikleri ile küresel bir oyuncu haline gelen Kütahya Porselen’in,  inovasyon ve tasarım güçlü yönlerini oluşturuyor. Sofra estetiğinden ev dekorasyonuna kadar yaşamın tüm alanlarında yer alan Kütahya Porselen, tasarımlarında mükemmellikte sınırları aşan bir yaklaşım sunuyor. Dünyada az örneği bulunan fabrikalarında, her sofraya uygun, modern yaşamın ve ilham aldığı doğanın izlerini taşıyan ürünleri sürdürülebilirlik felsefesi ile üretiyor.

 

Yorum Bulunmuyor

Yorumlar Kapalı