Kütahya Porselen Kadın Dostu Markalar Ödülü’nün Sahibi Oldu

Kadın Dostu Markalar Platformu’nun bu yıl ilk kez düzenlediği ‘Kadın Dostu Markalar Özel Ödülleri’ töreni gerçekleşti. Kütahya Porselen, % 100 Kadın Çalışan Projesi ile ödüle layık görüldü.

Kadın Dostu Markalar Dijital Platformu’nun 2021 Yılı Farkındalık Ödülleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sahiplerini buldu. Kadın istihdamında fark yaratan
marka adına Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülden Güral,
törene katıldı. Ödülü alırken kısa bir konuşma yapan Güral:

‘‘Kütahya Porselen Ailesi adına Kadın Dostu Markalar Dijital Platformu’nda emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim için anlamı çok büyük olan bu ödüle layık görülmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. 50 yıl boyunca kadınların üretkenlikleriyle istihdamda yer almalarını önemseyen bir marka olduk ve kadınlara işe alım süreçlerinde her zaman öncelik tanıdık. Bizler bu vizyonumuz sayesinde çok güzel projelere imza atmaya devam ediyoruz.

Dünyada az örneği bulunan  iki fabrikamız şu anda Kütahya Porselen’de faaliyet gösteriyor. Bu fabrikalarımızda çalışanların tamamı kadınlardan oluşuyor. Yüklemeden lojistiğe, forklift kullanımından paketlemeye kadar her alanda sadece kadınlar var. Kadınlarımızın işgücü piyasası içinde daha fazla yer almasını diliyor, Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü kutluyorum’’ dedi.

Yorum Bulunmuyor

Yorumlar Kapalı