Sema Güral Sürmeli’ye Dumlupınar Üniversitesi’nden Ödül

Sema Güral Sürmeli DPÜ Ödül

Dumlupınar Üniversitesi’nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Konferansı’na konuşmacı olarak katılan Sema Güral Sürmeli’ye, Dünya Kadınlar Günü’ne özel ödül takdim edildi.

8 MART Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Dumlupınar Üniversitesi’nde gerçekleştirilen konferansa Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Prof. Dr. Ayşegül Özen, Prof. Dr. Çiçek Derman, Yrd. Doç. Dr. İnci Ayan Birol, Dr. Aylin Şengün Taşçı ve Ebru Sanatçısı Esengül İnalpulat konuşmacı olarak katıldı.

Sema Güral Sürmeli, Dünya Kadınlar Günü’ne özel konuşmasında: ’’ Kıymetli misafirlerimiz bugün Adıyaman’dan, Ankara’dan, İzmir’den, İstanbul’dan ve Türkiye’nin birçok yerinden misafirlerimiz geldi. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Burada kadının gücünün, kuvvetinin veya kudretinin tartışılmasını çok doğru bulmuyorum. Çünkü bizler hepimiz birer bireyiz ve toplumun fertleriyiz. Bugün, bu ülkede bu kadar huzurlu ve güvenli yaşayabiliyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Bize bu gücü ve kuvveti vermeseydi, çok daha farklı konuları tartışıyor olabilirdik. Çok şükür ki böylesine keyifli günler yaşayabiliyoruz’’ dedi.

Güral’a konuşmasının ardından Prof. Dr. Ahmet Altuncu tarafından Dünya Kadınlar Günü’ne özel ödül verildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programında, Sema Güral Sürmeli’nin Osmanlı serisinden tasarımlarının yer aldığı sergi açılışı da yapıldı. Osmanlı’nın ihtişamını yansıtan özel tasarımlar, konuklar tarafından beğeni topladı.