Emine Erdoğan’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Davet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Külliye’de ‘’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’’ yemeği verdi. Davette, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ve NG Hotels Başkanı Hediye Güral Gür ile iş, sanat, siyaset, medya, akademi ve spor dünyasından birçok isim yer aldı.

Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen ve bir çevre duyarlılığı projesi olan “Sıfır Atık” özel temasıyla gerçekleştirilen davette konuşan Erdoğan, kadın sorunları başta olmak üzere hemen her konuda temel meselenin, insanlık meselesi olduğunu söyledi. 21. yüzyılda yaşanan tüm krizlerin, ahlak temelli krizler olduğuna dikkat çeken Emine Erdoğan, kadına kötü yaklaşımdan tabiata hor muameleye kadar her bir krizin ahlaki bir zafiyetin neticesi olduğunu vurguladı. Kadınları çevre sorunları ve projeye destek konusunda güç birliği yapmaya davet eden Emine Erdoğan “Toplumun örnek aldığı, rol model kadınlar olarak ‘Sıfır Atık’ seferberliğine vereceğiniz her destek, kampanyanın başarısını artıracaktır” dedi.

Davette, Zeytindalı Harekâtı dolayısıyla tüm konuklara dokusundaki tohumlarla, toprağa ekildiğinde zeytin ağacına dönüşecek mendiller hediye edildi. Erdoğan, “Vatanımızın bekası, milletimizin selameti için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Masalarınızdaki Zeytindalı mendillerinin, dokusunda bulunan zeytin tohumlarıyla barış ağacına dönüşme sürecinde, inşallah coğrafyamızdaki barış umudunun da güçlenerek artmasını temenni ediyorum” dedi.