Rotahane Ekibi Kütahya’ya Geldi

Pervin Ersoy’un yürüttüğü ‘’Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz’’ projesi kapsamında, 5-7 Nisan tarihleri arasında Uşak, Afyon, Kütahya ve Bilecik illerinde özel bir seyahat gerçekleştirildi. 4 ilin doğal ve tarihi güzellikleri seyahatte ziyaret edildi.

Türkiye’nin tanıtımı ve iç turizme verilen önemin arttırılması amacıyla Pervin Ersoy’un başlattığı “Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz’’ projesi Ege’den İç Anadolu’ya uzanan geniş bir programla devam etti. Rotahane ve projenin iş ortağı Bukla Tur tarafından gerçekleştirilen geziye Rotahane ekibinden Pervin Ersoy ve Bilge Kuru’nun yanı sıra Keremcem, Müge Boz ve Hakan Akkaya katıldı.

4 ili kapsayan geniş ve dopdolu bir programla Rotahane ekibi keşif dolu üç gün geçirdi. Gezinin ilk durağı özellikle bahar aylarında keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikleriyle tüm katılımcıları etkileyen Uşak oldu. Uşak’ta Ulubey Kanyonu ve kanyonda yer alan Cam Teras’a gidildi. Geceyi NG Afyon’da geçiren Rotahane ekibi ikinci gün Kütahya’yı gezdi. Sema Güral Sürmeli’nin rehberliğinde Kütahya’da Çavdarhisar Aizonai Antik Kenti, Dumlupınar Şehitliği, Gülsüm Güral Müzesi, Ulu Cami, Çinili Cami, Arkeoloji Müzesi, Kütahya Çini Müzesi’ne gidildi. Üçüncü gün ise Afyon’un doğal güzelliklerinin yanı sıra Bilecik şehir merkezindeki tarihi değerler görüldü. Frig Vadisi, Aslantaş, Emre Gölü, Kral Yolu, Yılantaş, Kaya Mezarları, peri bacaları, Göynüş Vadisi ve Ayazini Afyon’da gezilen yerler arasındaydı. Türk Sineması’nın önemli eserlerinden biri olan AROG’un çekim alanı da bu seyahat sırasında ziyaret edildi. Bilecik’te ise Ertuğrul Gazi Türbesi, Şeyh Edebali Türbesi ve Bilecik Saat Kulesi’nin gezilmesinin ardından Rotahane ekibi hızlı
trenle İstanbul’a dönerek seyahati tamamladı.