NG Kütahya Seramik’ten Unutulmaz Yükselen Değerler Toplantısı

NG Kütahya Seramik’in gelenekselleşen “Yükselen Değerler Toplantısı” 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında Titanic Belek Otel’de gerçekleşti.

BU YIL toplantıya, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 550’yi aşkın iş ortağı katıldı. Yurt içi iş ortakların yanı sıra çeşitli ülkelerden iş ortaklarının ve aileleri de toplantıya katılım sağladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantı NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

“YA İLK OLACAKSINIZ YA EN İYİSİ OLACAKSINIZ”

Açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, ’’Bugün burada sizlerle olmaktan heyecan duyuyorum. Bunun sebebi sizlere olan sevgim ve saygım. Allah bu sevgiyi ve saygıyı karşılıklı olarak bizden eksiltmesin.

Değerli dostlarım aramızda şu anda yurt dışından gelen çok değerli konuklarımız bulunuyor. KKTC’den, Rusya’dan, İsrail’den, Azerbaycan’dan Gürcistan’dan, Fas’tan, Birleşik Arap Emirlikleri’nden, İspanya’dan, İran’dan ve Irak’tan gelen dostlarımız var. Sizlerin de adına kendilerine ülkemize hoş geldiniz diyorum.’’  diyerek sözlerine başladı.

İnşaat sektörünün ve ticaret yapma alanlarının genişlediğine değinen Erkan Güral sözlerine şöyle devam etti: ’’Seramik fabrikalarımızın kapasitesini arttırma yönünde iki yeni fırın ilavemiz oldu. İkisi de 2,5 milyon m2’den toplam 5 milyon m2 kapasiteye sahipler. Bunu niye yapıyoruz? Az önce büyümekten bahsetmiştim ve sizler çok güzel bir şekilde şirketinizi ve işlerinizi büyütüyorsunuz. Ailemiz her geçen gün genişliyor. Aramıza yeni katılan iş ortaklarımız oluyor. Tabii bu isteklere bizimde karşılık vermemiz lazım. Bu iki fırın devreye girdiğinde toplam 35 milyon m2 üretim kapasitesine sahip olacağız. Dünyada bugünkü teknolojiler çerçevesinde en büyük ebatları yapan fabrikayı sizlerin huzuruna sunmuştuk. Farklı bir ürün grubunu tüketiciyle buluşturmak hepimize inanılmaz kolaylıklar ve kârlılıklar sağladı. İlk olmak her zaman için daha başka. ‘Ya ilk olacaksınız ya da en iyisi olacaksınız’. Biz ilk olabildiklerimizde ilk, olamadıklarımızda en iyisi olma gayretinden asla şaşmadık. 2018 için büyüyen şantiye pazarında daha fazla yer alabileceğimizi biliyorum. Dolayısıyla çalışma arkadaşlarınız ile birlikte göstereceğiniz gayretin, hem rekabet anlamında hem de hizmet ve servis anlamında her zaman yanında olacağız. O pazardan daha fazla pay alabilmek için ne gerekiyorsa yapacağımızı da özellikle belirtmek istiyorum.
Mutlulukla söylemek isterim ki Superbrands tarafından yapılan araştırmalar sonucunda 2016’nın süper markaları arasında biz de yer aldık. Peki, bunu nasıl başardık? Biz yapmış olduğumuz işe aşk katıyoruz. Şu anda burada aramızda olmayan 4700 çalışma arkadaşımla birlikte, Kütahya’da, kalbimiz yeni başarılar için atıyor. Onların orada üretmiş oldukları bu ürünleri, sizlerle birlikte hayal ederek ve çalışarak en iyi yerlere götürebileceğimizden en ufak bir kuşkum yok.’’