NG Kütahya Seramik’ten Almanya’ya Dev Yatırım

Avrupa’nın Seramik Merkezinde Türk Bayrağını Dalgalandıracak!

SERAMIK SEKTÖRÜNDE vizyoner bakış açısıyla en yeni trendlerin öncüsü olan NG Kütahya Seramik, Almanya’daki ilk mağazasını seramik sektörünün merkezi konumundaki Rheinland Pfalz bölgesinde açtı. Yaklaşık 2 milyon TL’lik bir yatırımla, bin metrekarelik alanda 500’e yakın ürün seçeneği sunacak mağaza, NG Kütahya Seramik’in Almanya’daki yatırım planlarının başlangıcı olarak dikkat çekiyor. NG Kütahya Seramik tarafından gerçekleştirilen bu yatırımın Almanya ve Türkiye ilişkileri için yeni ve başarılarla dolu bir dönemin habercisi olmasını umut ettiklerini belirten NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, altyapısı çok kuvvetli olan Türkiye – Almanya ilişkilerini geliştirerek daha ileriye taşımak için iş dünyasına çok iş düştüğünü, NG Kütahya Seramik olarak bu misyonu yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Türkiye çapında sahip olduğu en yaygın mağaza ağı ile sektörün lideri konumunda olan NG Kütahya Seramik, Almanya’da seramik sektörünün merkezi konumundaki Rheinland Pfalz bölgesinde yaklaşık 2 milyon TL’lik yatırımla yeni mağazasını açarak, seramikte Türk imzasını Almanya ile buluşturdu. Açılışı Münih Başkonsolosu Mesut Koç tarafından gerçekleştirilen, bin metrekarelik alana sahip mağaza, 500’e yakın ürün seçeneğiyle Avrupalılara Türk markasının gücünü sunacak.

SIRADA İSPANYA VAR

NG Kütahya Seramik’in Almanya’daki ilk yatırımı olma özelliğini taşıyan mağaza, aslında şirketin gelecek dev yatırımlarının küçük bir parçasını oluşturuyor. Yurt dışı yatırımları konusunda Almanya’yı Avrupa’nın odak noktası olarak gördüklerinin ve hedeflerinin Avrupa markaları arasına girmek olduğunun altını çizen Erkan Güral, açılış konuşmasında şunları vurguladı:

“Almanya piyasasına bir Türk markası kazandırmak, Türk tasarımcılarının eliyle şekillenen ürünleri Alman vatandaşlarımızın evine sunmak bizim için ayrı bir gurur kaynağı oluşturmaktadır. Kütahya Seramik’i Almanya genelinde her şehirde yaygınlaştırmak istiyoruz. Hedefimiz bugün bin metrekare olan yatırımımızı 2018’de bir milyon metrekareye ulaştırmaktır. Önümüzdeki aylarda İspanya mağazamızın açılışını gerçekleştireceğiz.” dedi.

“YENI DÖNEMİN BAŞLANGICI”

Türkiye- Almanya ilişkilerinin zaman içerisinde olgunlaşarak her iki toplumun da bütünleşmesiyle benzeri olmayan başarılara imza attıklarını vurgulayan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, “İş dünyasının vazifesi, altyapısı çok kuvvetli bu birlikteliği daha da geliştirmek ve gerek Almanya gerekse Türkiye’yi daha müreffeh iki ülke haline getirebilmek için çaba göstermektir. Zira, Almanya gibi, milyonlarca insanımızın yurt edindiği ve kalkınmasındaki en önemli itici güçlerinden birini Türk toplumunun oluşturduğu bir ülke ile Türkiye arasında, her alanda sorunsuz bir işleyişi tesis etmek, her iki devletin ortak menfaatinin gereğidir.” dedi.

Türk insanının Alman halkıyla birlikte bu kalıcı değerler üzerinde bir yaşam kurduğunu ve bu yaşamı zenginleştirmek için Alman kardeşleriyle sırt sırta çalıştığını hatırlatan Güral, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gerçekleştirdiğimiz bu yatırımın, belirttiğimiz hedeflere katkı sunarak, her iki ülke için yeni ve başarılarla dolu bir dönemin habercisi olmasını umut ediyoruz.”