NG Kütahya Seramik Yükselen Değerler Toplantısı Ng Afyon Otel’de Gerçekleşti

NG Kütahya Seramik’in geleneksel “Yükselen Değerler Toplantısı” 15-18 Aralık 2016 tarihleri arasında NG Afyon Otel’de yapıldı.

NG KÜTAHYA Seramik Yükselen Değerler Toplantısı bu yıl yurt içi iş ortaklarının yanı sıra İran, Almanya, Fas, Sırbistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, İsrail, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gürcistan ve Azerbaycan iş ortakları ve ailelerinden oluşan 580 kişinin katılımı ile gerçekleşti.
15 Aralık Cuma günü, şehitlerimizin aziz hatırası adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda NG Kurucu Başkanı Nafi Güral ve NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ın açılış konuşmaları yer aldı.

“BİZİ BİZDEN DAHA İYİ İFADE EDEBİLECEK KİMSE YOK”

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, “Ben Kimim?” reklamının hikayesini anlatarak sözlerine başladı. Birçok reklam projesini değerlendirdiklerini ancak hepsinin birbirine benzer ve klişe işler olduğunu belirten Güral, “Kimsede olmayan bir projeyi bir türlü hazırlatamadık, geliştiremedik. Baktım olmuyor, zamanın da geçtiğini göz önünde bulundurarak reklam filmini oturdum kendim yazdım. Çünkü bizi bizden daha iyi ifade edebilecek kimsenin olmadığının farkına vardım. Ufak tefek makyajlar sonrası bir senaryo ekibi oluşturuldu ve onlarla birlikte bu film tamamlandı,” dedi.
NG Residence projesinin kaba inşaatının tamamlandığını duyuran Erkan Güral, dekorasyon aşamasına geçilen NG Sapanca Bedesten’i ve Sapanca’da yeni yapılacak otel hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Ayrıca Kütahya Porselen’in yeni açılan “Bone Kütahya” fabrikasını ve bu fabrika ile Kütahya Porselen’in sektördeki liderliğini pekiştirdiğini ifade etti.
NG Kütahya Seramik’in yeni yatırımı 15 Temmuz Şehitleri Seramik Fabrikası hakkında bilgi veren Erkan Güral, “Bu fabrika, sizlerin kârlılığını arttıracak ebatların üretileceği yeni bir fabrika olacak. Seramik sektörü, 10-15 sene öncesinde ceketimizin cebine koyup taşıyabildiğimiz ebatlardan oluşuyordu. Şuan yapmış olduğumuz çalışma artık bir seramikçilik, bir seramik mesleği değil. Bunun çok daha ötesinde çalışmalar yaptığımızı düşünüyorum. Herkesin kolay kolay cesaret edemeyeceği işlere hep birlikte girdik ve alnımızın akıyla çıkmayı başardık. Daha iyisini yine birlikte yapacağız ve başaracağız. Yaptığımız iş seramik değilse nedir? Bir vizyoner bakış ortaya koyuyoruz, hep birlikte ve bu vizyoner bakışla, hem sektörümüze örnek oluyoruz, hem de meslektaşlarımızı bir parça kıskandırıyoruz.” dedi. Dünyanın en önemli 10 projesinden 3’ünün ülkemizde devam ettiğini vurgulayan Güral, “NG Kütahya Seramik 2017-2018 System 2 Hattı Yatırım Projesi” duyurusuyla konuşmasını tamamladı.

“TÜRK İNSANININ BİR ARADA OLMA GÜCÜ HER ŞEYİN ÜSTESINDEN GELİYOR”

NG Kurucu Başkanı Nafi Güral konuşmasına, “Biliyorsunuz çok hassas bir dönemden geçiyoruz, Türkiye’de dengeler bozulmaya çalışılıyor ama bugüne kadar bu konuda çok  başarılı olamadılar, bundan sonra başarılı olabilirler mi? Bu tamamen bizim tutumumuza bağlı. Aramızda bulunan yabancı misafirlerimize bizim ağzımızdan da bir açıklama yapmak istiyorum. 15 Temmuz’u anlatmak istiyorum. 15 Temmuz Türkiye’nin içine yerleşmiş hainlerin bir başkaldırısıydı. Başarılı olsalardı, ne bu toplantıyı yapabilirdik ne de sizler bu ülkeye gelebilirdiniz. Türk insanının gücü ve kararlılığı bu kalkışmayı önledi. Dünyanın hangi ülkesinde görebilirsiniz bir vatandaş tankın önüne kendisini atsın? Dünyanın neresinde görebilirsiniz bir vatandaş vücudunu mermilere siper etsin? Bu şartlar altında 15 Temmuz’u bertaraf ettik. Siz yurtdışından gelen arkadaşlarımıza rica ediyorum, bunları ülkenizdeki insanlara anlatın ki Türkiye’nin gerçek yüzünü görsünler. Dikkat ederseniz her geçen gün yeni bir şey ortaya konuluyor ama Türk insanının bir arada olma gücü, bir arada olma kararlılığı bunların üstesinden geliyor. Bu gerçekleşen olaylar terör örgütlerinin tek başına yapabilecekleri bir şey değil. Ellerindeki bombaları mutfakta yapmıyorlar, marketten aldıkları malzeme ile bir araya getirmiyorlar ki. Genel bir kanaat vardır, yabancı bir ülkenin desteği olmadan terör, kanalize olamaz! Bunları biliyoruz, bu duruma karşı kendimizi iyi organize etmemiz lazım. Gelişmiş ülkeler rakip istemiyor. Hatırlar mısınız, Arap Baharı diye bir kavram ortaya attılar. Demokrasi gelecek diye herkes sevindi. O Arap Baharı ile Libya’da, Mısır’da, Fas’ta, Cezayir’de, Irak’ta, Suriye’de olanları gördük. Bu bütünlüğün içerisinde Türkiye de vardı ve şimdi ülkemiz üzerinde bu oyunlar oynanıyor. Bizim mutlak surette güçlü olmamız ve sağlam durmamız lazım,” dedi.