Nafi GÜRAL Sanat Galerisi Açıldı

DOKUZ Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Kütahya Porselen’in birlikte inşa ettiği Nafi Güral Sanat Galerisi, sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Üyesi Gülsüm Güral, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman ve birçok davetli açılışa katıldı.
Rektör Adnan Kasman, Nafi Güral Sanat Galerisi’nin İzmir’in kültür sanat hayatını zenginleştireceğini, üniversitenin de marka değerini artıracağını dile getirerek, Sema Güral’a ve Gülsüm Güral’a teşekkür belgesi takdim etti.

GİZLİ- GEÇİCİ- SAHTE

Nafi Güral Sanat Galerisi, ‘Gizli, Geçici, Sahte’ adlı sergiyle ilk kez sanatseverlerle buluştu. Sergide, disiplinlerarası tekniklerle çalışan 14 sanatçının eseri yer alıyor.
Prof. Gülay Yaşayanlar’ın küratörlüğünü yaptığı sergi, ‘kırık bir estetiğe bulanma halleri üzerine’ alt başlığıyla 9 Haziran 2017 tarihine kadar açık kalacak.

SANATA HER ZAMAN ÖNEM VERİYORUZ

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral, sanata her zaman önem verdiklerini söyleyerek, ‘’Sanat üretmeye ve sanatını icra etmeye çalışan sanatçılarımız için yapılan bu sanat galerisine katkıda bulunmak, bizleri gerçekten mutlu etti. Galeriye adını verdiğimiz babam Nafi Güral’ın, üniversite var olduğu sürece adının yaşayacağını bilmek, bizi gururlandırıyor. Ailem adına da böylesi güzel bir projede yer almamıza vesile olan herkese teşekkür ediyorum,’’ dedi.