Nafi Güral Fen Lisesi’nde Mezuniyet Coşkusu

Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi 25. dönem mezuniyet töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti. Mezuniyet törenine; İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hakan Gölpınar, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Kanık, NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, Nafi Güral Eğitim Vakfı Başkanı Gülsüm Güral, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ve Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülden Güral katıldı.

Mezuniyet töreninde konuşan Sema Güral Sürmeli; öğrencileri, öğretmenleri ve aileleri tebrik ederek şunları söyledi: “Nafi Güral Fen Lisesi 25. mezunlarını verecek. Çok kıymetli bir yıl dönümü aslında 25. yıl ve 73 öğrenci kardeşimiz mezun oluyor. Ne mutlu sizlere, sınavlarınız nasıl geçti? Nereleri tercih ettiniz? Hangi bölümlerden mezun olacaksınız?
Şu anda bilemiyorum ama umut ediyorum ki kalbinizden, gönlünüzden geçen meslekleri kazanabileceğiniz sınavlarınız olmuştur. Çünkü unutmayın ki, severek, isteyerek okuduğunuz bölümleri bitirdiğinizde çok mutlu bir iş hayatınız olur. Umarım bizler, mezuniyetlerinizin de haberlerini sizlerden alabiliriz” Nafi Güral isminin öğrencilerle birlikte her daim yaşatılacağına işaret eden Sema Güral Sürmeli, şöyle devam etti: “Sevgili kardeşlerim sizler Nafi Güral Fen Lisesi’nin öğrencilerisiniz. Bugün burada adını sizin okulunuza vermiş olan kıymetli babam Nafi Güral burada, iki Nafi’miz daha var. Onun adını yaşatan, yaşatacak olan ve siz değerli kardeşlerimiz de bu ismi umut ediyoruz ki ilelebet yaşatacaksınız’’ dedi.

ARKANIZDA İS DEĞİL İZ BIRAKARAK HAYATA ATILIN

Sürmeli, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, “Her biriniz umut ediyorum ki şehrimizin çıkardığı bilim insanları, doktorlar, akademisyenler olarak hayatınızı sürdürürsünüz ve bu emeklerinizin karşılığını ileride, hep kalbinizin bir köşesinde iyi ki bunu yapmışım şeklinde taşırsınız. Bunlar çok çok önemli ve son sözü şu şekilde bitirmek isterim. Nafi ismi faydalı, yararlı demektir. Allah’ın 99 isminden bir tanesidir. Ben tüm kalbimle inanıyorum ki, sizler de vatanımıza, milletimize, adınıza, kendi öz benliğinize, faydalı ve hayırlı bireyler olacaksınız. Bugün Nafi Güral’ın sizlere yaptığı gibi sizlerde başkalarına fayda sağlayın ve babamın dediği gibi ‘arkanızda is değil, iz bırakarak’ hayata atılın” diye konuştu. Törende NG Kurucu Başkanı Nafi Güral ve Nafi Güral Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Gülsüm Güral okul birincisine hediyelerini takdim etti. Nafi Güral Fen Lisesi 25. dönem mezunları sahneye çıktıklarında ellerinde “Biz Nafiliyiz” pankartı ile katılımcılardan alkış aldı. Öğrencilerin bu mutluluklarına Güral ailesi fertleri de katkı sağlayarak başarılar dilediler.