Modanın Gece Hali

Modanın Yolunun Eğlenceden Geçtiği Yılbaşı Gecelerinden 2018’e Girişte, Görünümümüze Ünlü Tasarımcıların Gözünden Tekrar Bakıyoruz.

ÖZLEM SÜER

“Daha dolgun, güven verici çizgilere sahip, karakteristik dokular podyumlarda 2018 kışı için öne çıkan trendlerden sadece birkaçı.  Sezonun yeni trendlerinin, ‘konfora’ gerçek anlamda liderlik ettiğini söyleyebiliriz. Moda;  eğlence algısını yükseklerde tutmaya devam ediyor hem de tüm renk zenginliği, ihtişamı ve çekiciliğiyle. Yeni yılda da siyah-kırmızı imzası bir yana, daha eklektik, daha renkli ve inovatif ‘texture’ çeşitlerine yer verilebilir. Trend çeşitliliğinin oldukça fazla olmasının nedenlerinden som gümüşler, plastik dokular, galaktik ve folk etkilerin çeşitliliğini gece kıyafetlerinize özgürce yansıtabilir, gecenin ilgi çekecek görüntüsüne sahip olabilirsiniz.”

BEGÜM BAKKAL

‘2018 Sonbahar-Kış sezonu romantik olduğu kadar maskülen dokunuşlara da sahip bir sezon olacak gibi…

Kadifeler, parlak bitişli deriler, oversize paltolar, fauxfur kürkler, volanlar ağırlıkta göreceğimiz detaylar arasında yerini alıyor.

Ben, yılbaşı geceleri en çok tulum giymeyi seviyorum. 2018 yılbaşı gecesinde siyah ve kırmızının yanı sıra lame ve gold renkleri tercih edilebilir. Bunların yanı sıra en revaçta olacak renklerden beyaz da tercih edilebilir.”

DİLEK HANİF

‘2018 kışında farklı kumaşları ve farklı tarzlara ait detayları bir arada kullanmak moda dünyasındaki etkisini koruyor. Güçlü omuzlar, yaka detayları bu kış hangi role bürünmüş olursa olsun güçlü kadın silüetlerini kış koleksiyonlarında göreceğiz.

Dilek Hanif Hazır Giyim 2017-18 Sonbahar- Kış koleksiyonunda ise sezonun trendlerini Dilek Hanif tasarım kodlarına göre yorumladığımız bir çizgi hakim. Yüksek yakalar, kıvrımlı kol detayları ve boyun bağlarıyla süslenmiş uzun romantik elbiseler 2018 yılı koleksiyonlarımda en çok çalıştığım tasarımları oluşturuyor. Koleksiyon, 19. yüzyıl sonu Viktorya Dönemi’ne atıfta bulunuyor ve 60’ların stil ikonu Jackie Kennedy’nin vazgeçilmezi inci işlemelerle tamamlanıyor. Efsanevi fotoğraf sanatçısı ve moda filmi yönetmeni Nick Knight’ın eserlerinden ilham alan gül desenleriyle uçuş uçuş şifonlar da adeta canlanıyor, sıcak bir sonbaharı karşılıyor. Dilek Hanif Hazır Giyim 2017-18 Sonbahar-Kış Koleksiyonu’nun ana hatlarını oluşturan sezonun trendi bronz tonların yanı sıra koyu ve kayrak griler, sıcak tarçınlar, kırık beyazlar ve yanardöner etki veren gümüş lameler mavi şifonlarla bir araya geliyor. Vazgeçilmez siyah dantel detaylar ve lame kurdeleler kristal işlemelerle birleşerek görünüme asalet katıyor. Yılbaşı gecesinde siyah ve kırmızı giyinmek yıllardır süregelen bir alışkanlığımız; fakat kıyafet tercihlerimizi sadece iki renkle sınırlamamız gerekmiyor. Her şeyden önce yılbaşı geceleri parlak süslemeleriyle bir ihtişamı temsil ediyor. Tüm bu ihtişamı doğru tercihlerle kombinlerimize yansıtmak ise mümkün.

Altın veya gümüş işlemeler ile süslenmiş parçalar, ipek ve saten gibi parlak kumaşlarla dikilmiş elbiseler ve simli kumaşların kullanıldığı tasarımları tercih ederek yılbaşı gecesi için uygun görünümü yakalayabilirsiniz. Ayrıca takılar kombinlerimizin en önemli tamamlayıcısıdır. Siyah sade bir kombinle birlikte çarpıcı takılar kullanarak yılbaşı kombininizi tamamlayabilirsiniz.”