Kütahya Porselen Gastronomi Günleri 2018

Kütahya Porselen Gastronomi Günleri 2018

Gastronomi Sektörü Profesyonellerinin Ve İş Ortaklarının Konuk Edildiği Kütahya Porselen Gastronomi Günleri Programı, 5-7 Ocak Tarihlerinde Ng Afyon’Da Gerçekleşti. Kütahya Porselen Gastronomi Günleri’ne; Ng Kurucu Başkanı Nafi Güral, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Ng Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ve Ng Yatırım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Güral Katıldı.

KÜTAHYA PORSELEN Gastronomi Günleri 2018’in açılış konuşmasını yapan Sema Güral Sürmeli: ‘‘Dünyanın en büyük porselen üreticisi olarak, dünyanın her bir yerinde lezzetle buluşan tabakları büyük emekle üretiyoruz. Son yıllarda gastronomi sektörü önemli bir yükseliş içerisindedir. Bu nedenle bizde sektörümüzün hızla yükselişini göz önünde bulundurarak, fabrikalarımızdan bir tanesinin üretimini tamamen otel sektörüne yöneltme kararı aldık. Burada bulunan bütün şefler eminim ki en güzel yemekleri yapan şeflerdir. En iyi porseleni yapan şirketinde Kütahya Porselen olduğunu sadece biz söylemiyoruz. Aldığımız ödüller, ürettiğimiz ürünler bunu zannediyorum ki ispatlıyor. Sizlerden, yerli üretimin kullanımı konusunda bizleri desteklemenizi rica ediyoruz. Umut ediyorum ki bir gün yemek yenilen bütün evlerde, restoranlarda ve otellerde Kütahya Porselen tabakları sizin lezzetli yemekleriniz ile bir arada olur,’’ dedi.

Türkiye’de ilk defa resmi aşçılar milli takımını kuran Şef Rafet İnce’de konuşmasında, sektördeki tecrübelerinden bahsetti. Kütahya Porselen Gastronomi Günleri’nde, ünlü Şef Vedat Başaran’ın moderatörlüğü ile gerçekleşen panele; Executive Chef Eyüp Kemal Sevinç, Hilton Yiyecek İçecek Müdürü Hasan Sabuncu, Polat Holding Merkez Satın Alma Müdürü Faysal Köksal, Kahve Uzmanı ve Yatırımcısı Sam Çeviköz ve Öztiryakiler Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Öztiryaki konuşmacı olarak katıldı. Panelde, yerli üretim ve milli değerler vurgusu sıkça dile getirildi.

Tasarım ve sağlıklı tüketim konusunda porselenin önemi ve değeri vurgulanırken, gastronomi adına büyük adımların atıldığı ve gelecekte hızla yükselen bu değerin en iyi şekilde değerlendirileceği sözü de verildi. Ardından Kütahya Porselen, inovatif ve tasarımıyla fark yaratan yeni koleksiyonlarını misafirleriyle showroomda buluşturdu.
Kütahya Porselen Gastronomi Günleri muhteşem bir gala gecesiyle son buldu. NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, sağladıkları önemli desteklerden dolayı panelistlere ve kahve şovlarıyla programa renk katan Barista Erkan Zümbül’e teşekkür plaketlerini takdim etti. Ardından Kütahya Porselen iş ortakları, ‘’2017 Yılı Parlayan Yıldız Ödülleri’’ ve ‘’Bölge Ciro Ödülleri’’ni Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli’nin elinden aldı. Gecede, şeflerin orkestrası söylediği şarkılarla herkesi eğlendirirken, keman performansıyla müzik ziyafeti yaşandı. Gala gecesinin sonunda ünlü sanatçı Cenk Eren, muhteşem sahne performansıyla konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.