15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası Açıldı

Türkiye çapında sahip olduğu en yaygın mağaza ağı ile sektörün lideri konumunda olan NG Kütahya Seramik’in 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında aldığı kararla hayata geçirdiği 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası’nın resmi açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti.

15 TEMMUZ Şehitler Seramik Fabrikası’nın açılış törenine, NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile NG Kütahya Seramik çalışanları ve çok sayıda Kütahyalı katıldı.

Erkan Güral, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açılışı yapılan fabrikanın hemen yakınında yeni bir fabrika daha yapacaklarının sözünü verdi.

Açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu fabrikaya Kütahya 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası isminin verilmesinden dolayı memnuniyet duyuyorum” dedi. Fabrikanın inşasında katkısı olanları da tebrik eden Erdoğan, üretimin büyük bölümünün ihracata dönük olmasının, 150 milyon liralık yatırımla yapılan fabrikanın değerini daha da artırdığını vurguladı.

Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan

NG KÜTAHYA’YA TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu güzel eserin ülkemize kazandırılmasında emeği geçen Nafi Güral’a, Erkan Güral’a ve NG Grubun tüm yöneticilerine, şehitlerimizin adına ve şanına ithaf eden bu aileye gösterdikleri vefa sebebiyle milletim ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Mimarından işçisine, fabrikanın inşasında katkısı olan herkesi tebrik ediyorum” dedi.

“KÜTAHYA SERAMİK, İNANIYORUM Kİ MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDE DE FARKLI BİR YERE SAHİP OLACAK”

Esere 15 Temmuz şehitlerinin isminin
verilmesinden dolayı ayrıca memnuniyet
duyduğunu ifade eden Erdoğan, “Şehitlerimize
böylesine bir vefa gösteren Kütahya Seramik, inanıyorum ki milletimizin gönlünde de farklı bir yere sahip olacaktır. Bu vesileyle 15 Temmuz darbe girişiminde ve terörle mücadele operasyonlarımızda hayatını kaybeden tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize Rabbim’den sağlık ve afiyet temenni ediyorum.” diye konuştu.