Kütahya Porselen Ambiente 2020’ye Damga Vurdu

Yeni nesil koleksiyonlarıyla dikkat çeken Kütahya Porselen, Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen Ambiente Fuarı’na; Kütahya Porselen, Naturaceram, Mitterteich 1400 ve Kütahya Porselen Gastronomi stantlarıyla katıldı.

Başta Nanokrem, Nanopor, Nanoceram, Nanodekor ve Nanoreaktif ödüllü koleksiyonların yer aldığı Kütahya Porselen standı, yenilikçi ve modern görünümüyle fuarda yoğun ilgi gördü. Milli porselen markası, inovatif ürünlerinin yanı sıra geometrik formlu tasarımlarıyla da 2020’nin trendlerini ziyaretçileriyle buluşturdu. Kütahya Porselen, Plus X Award 2020’de ‘‘Üstün Kalite’’ ile ‘‘Tasarım’’ ödüllerine layık görülen Aura, Ayla ve Galaxy serilerini, Defne Koz’un Mitterteich 1400 için tasarladığı Ala, Onda, Plano ve Curva koleksiyonlarını ziyaretçilerin beğenisine sundu.

SAĞLIK HER ZAMAN ÖN PLANDA

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Güral, bu yıl 50. yılını kutlayan Kütahya Porselen’in tasarım ve inovasyon anlayışı ile geliştirdiği ürünlerinin özellikle sağlık konusundaki üstünlüklerine vurgu yaparak Ambiente fuarında şu sözleri dile getirdi: “Porselen, gıda ile etkileşimi nedeniyle insan sağlığı açısından en fazla tercih edilen malzemedir. 50 yıllık sektör deneyimimiz, inovatif tasarımlarımız ve sağlığı her zaman ön planda tutan üretim anlayışımız ile 50 yılda küresel bir oyuncu haline geldik ve bu alanda çok iddialıyız. Ürünlerimizin dünyada pek çok önemli otel ve restoran zincirlerinde tercih edilmesi bizi çok gururlandırıyor. Hızla büyüyen Kütahya Porselen Ailesi olarak, Ar-Ge ve Tasarım Merkezimizde geliştirdiğimiz yeni ürünlerimiz ile porselen sektöründe trendleri belirlemeye devam ediyoruz.’’