Andy Warhol Aramızda

Odeabank’ın ana sponsorluğunda Uniq Expo‘da sanatseverlerle buluşan Andy Warhol sergisi Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük Pop Art sergisi olma özelliğini taşıyor.

Odeabank’ın ana sponsorluğunda 7 Kasım 2019 tarihinden itibaren Uniq Expo‘da sanatseverlerle buluşan Andy Warhol, Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük Pop Art sergisi olma özelliği taşıyor. Mart ayının sonuna kadar sürecek olan sergide, aralarında ikonikleşen Marilyn Monroe, Campbell Soup ve Flowers gibi Andy Warhol’un ünlü çalışmalarınında yer aldığı 90 adet orijinal eseri yer alıyor. Andy Warhol’un ilk kez bu kadar çok sayıda eseri aynı anda Türkiye’de bulunurken, İstanbul Maslak’ta 1500 metrekarelik alanda, Pop Art sanatının öncüleri Keith Haring, Roy Lichtenstein, James Rosenquist ve Robert Indiana’nın 40 orijinal eseri de Türkiye’de ilk kez sergileniyor. Sergide aynı zamanda, genç sanatçı kuluçka platformu McArt.ist koordinatörlüğünde Türk Pop Art temsilcilerine de yer veriliyor.

Bu sergide ise diğer sergilerden farklı olarak küratör ve tema bulunmuyor. Sergide yer alan sanatçılar bağımsız, özgür fikirleri ve kendi inisiyatiflerinde gerçekleşen eserleriyle Loft konseptinde buluşuyor. McArt.ist koordinatörlüğündeki proje, yaratıcı endüstriler bazında yeni nesil sanatçılara kendi sanat disiplinleri çerçevesinde eserlerini, değerlerini, fikirlerini herhangi bir temaya veya kürasyona bağlı olmadan, tamamen kendi bağımsız yaratıcılıklarını keşfetmeleri, paylaşmaları fikriyle ortaya konulmuş. McArt Loft konseptli sergiye bugüne kadar, Sinem Demirci, Pelin Çağlar, Fevziye Özocak, Kubilay Turhan, Esra Meral, Esra Yıldırım, Burcu Erkal Salman, Ayşen Karakaya, Kadir Arslan, Pelin Bora bağımsız eserleriyle katıldı. Ayrıca graffiti sanatçısı Emre Karaoğlu ile sergiye özel bir Graffiti enstalasyonu gerçekleştirildi.
www.mcart.ist