Klasik Otomobiller Kıbrıs’ta Buluştu

NG Kütahya Seramik sponsorluğunda bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘’Klasik Otomobil Rallisi’’ 30 Nisan Pazar günü Kıbrıs’ta gerçekleşti.

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Bölge Müdürü Ateş Karaova ve Cahit Necipoğlu LTD direktörlerinin damalı bayrağıyla yarış start aldı. Toplam uzunluğu 85.5 kilometre olan rallide ilk olarak Beyköy-Değirmenlik etabı geçildi. Dağyolu ve Beşparmak yolundan Karpaz sahil şeridine geçen yarışçılar, Teknecik-Alagadi özel etap testini tamamlayarak, Küçük Erenköy’deki ikram noktasına vardılar. Fatte Aba’nın Kıbrıs macunları eşliğinde verilen kısa moladan sonra eski sahil şeridi yolundan geçen yarışçılar, eşsiz manzaraya hayran kaldı.

SERAMİK KUPALAR İLGİ ÇEKTİ

Yeni bir yarış tekniğiyle düzenlenen klasik otomobil rallisinde dört numaralı sabit hız testini geçen yarışmacılar; yarışın son testi olan Tatlısu-Kaplıca bölümünü de tamamlayarak, bitiş noktası olan Skali Restoran’a vardılar.

Birçok yeni üye ve yeni klasik otomobil severin ilgi gösterdiği yarışta iddialı ekipler arasından sıyrılmayı başaran ve ilk kez bir klasik otomobil rallisine katılan 1969 Ford Mustang Fastback arabasıyla Tolga ve Bedia Tekin çifti sıralamada en üstte yer almayı başararak genel klasman birincisi oldu.
Yarışmaya 1983 Mercedes Benz W 123 otomobilleriyle katılan Ertan ve Ayşe Namlı ikinci oldu. Üçüncülük ise 2016 yılını ikincilikle kapatan 1960 VW Beetle otomobilleriyle İsmet ve Ayşe Tufan çiftinin oldu.
Ceren Aksu’nun sunumuyla dereceye girenlere ödülleri, sponsor yetkilileri ve dernek yönetimi tarafından takdim edildi. NG Kütahya Seramik’in yarış için özel olarak tasarladığı seramik kupalar, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.