Hepimiz Biriz 23 Nisan Çocuk Şenliği

Nafi Güral Eğitim Vakfı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Gülsüm Güral Müzesi’nin bahçesinde “Hepimiz Biriz 23 Nisan Çocuk Şenliği”ni gerçekleştirdi. Atölyeler, sergiler, dev oyun parkları ve sürpriz hediyelerle zenginleşen ve tüm gün boyunca süren şenlikte çocuklar hem eğlendi hem de sanat ve kültür yolculuğuna çıktı.

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ev sahipliğinde gerçekleşen şenliğe, Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı. Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa Güney, NG Kurucu Başkanı Nafi Güral; Gülsüm Güral, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri, Kütahya Porselen ailesinin çalışanları ve çok sayıda dernek ve vakıftan yetkililer katıldı. Etkinlikte minikler Gülsüm Güral Müzesi’nde gerçekleşen ve otizmli çocukların resimlerinden oluşan “Hayalini Çiz” resim sergisini gezme fırsatı da buldu.

MASUMİYETİN PENCERESİ

“Hepimiz Biriz 23 Nisan Çocuk Şenliği”nde dünya çocuklarını temsilen gökkuşağının tüm renkleri buluşturuldu. “Tüm çocuklar bir ve hepsi farklılıklarıyla güzel” sloganıyla gerçekleşen etkinlikte çocuklar, evrensel dilleri olan masumiyetin penceresinden büyükleri kucakladı. Birlikte eğlenerek modern yaşamı kuşatan rekabet, hırs, zenginlik, önyargı gibi kavramların anlamsızlığını gözler önüne seren çocuklar, “Farklılıklarımızla güzeliz” mesajı verdi.

“ÇOCUKLARI İLHAM KAYNAĞIMIZ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Nafi Güral Eğitim Vakfı olarak, çocukları ilham kaynağı olarak gördüklerini belirten Sema Güral Sürmeli, “Çocuklar tamamen masumiyet penceresinden bakarak dünyayı anlamlandırıyor. Tüm insanların çocuklardan alacağı çok ders var. İşte bu nedenle yaşama onların gözünden bakarak ‘Tüm çocuklar bir ve hepsi farklılıklarıyla güzel!’ sloganıyla bu anlamlı günde çocuklarla birlikte olmak bizim için çok kıymetli. Bu şenlik hepimiz için örnek teşkil ediyor. Onlar gibi hepimiz farklılıklarımızla güzeliz. Çocuklar bu bakış açısıyla bize yaşamı adeta çiçek bahçesine dönüştürmenin şifrelerini veriyor. Geleceğimiz onların ellerinde şekillenecek.” dedi.